Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija

Politologija (1132 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Interesų grupės Lietuvos politinėje sistemoje

  Įvadas. Interesų grupių apibrėžimai ir samprata. Interesų grupių tipologija. Interesų grupių ir vyriausybės sąveika. Interesų grupių veiklos ypatumai Lietuvoje. Išvados. Priedai (2).
  Politologija, referatas(17 puslapių)
  2007-02-02
 • Interesų grupės Lietuvos politiniame gyvenime

  Įvadas. Interesų grupių samprata. Interesų grupių istorinė raida Lietuvoje. Interesų grupių Lietuvoje teisinė institucionalizacija. Interesų grupių vaidmuo bei funkcijos. Išvados.
  Politologija, referatas(11 puslapių)
  2007-05-15
 • Interesų grupių vaidmuo formuojant politiką Lietuvoje

  Įvadas. Darbo tikslas: Apžvelgti ir išanalizuoti interesų grupių vaidmenį formuojant politiką Lietuvoje. Interesų grupių samprata ir požymiai. Interesų grupių klasifikacija. Interesų grupių funkcijos ir veiklos būdai. Interesų grupių vaidmuo formuojant Lietuvos politiką. Interesų grupių dalyvavimas valdymo procesuose ir demokratija. Išvados.
  Politologija, referatas(7 puslapiai)
  2010-09-29
 • Interesų grupių vaidmuo formuojant viešąją politiką

  Įvadas. Interesų grupės: sandara, klasifikacija ir efektyvumas. Interesų grupių samprata. Interesų grupių tipai. Interesų grupių ir valdžios institucijų sąveikos modeliai. Interesų grupių reikalingumas. Interesų grupių funkcijos ir veiklos būdai. Interesų grupių efektyvumas. Interesų grupių atsiradimo nauda formuojant viešąją politiką. Piliečių dalyvavimas valdymo procesuose ir demokratija. Piliečių įtraukimo į sprendimų priėmimo procesą nauda. Kaip įtraukti piliečius į vietos savivaldos procesą. Išvados.
  Politologija, referatas(18 puslapių)
  2006-02-23
 • Interesų grupių vaidmuo politikos formavimo procese

  Įvadas. Interesų grupių samprata. Interesų grupių ištakos. Interesų grupės. Interesų grupių klasifikacija. Interesų grupių ir vyriausybės sąveika. Sąveikos formos. Interesų grupių galios elementai. Interesų grupių funkcijos. Interesų grupių efektyvumas. Išvados.
  Politologija, referatas(15 puslapių)
  2011-05-13
 • Interesų grupių vaidmuo politikos procese

  Interesai ir interesų grupės. Interesų grupių klasifikacija. Interesų grupių funkcijos ir veiklos būdai. Lobizmas. Trišalis bendradarbiavimas. Valstybės ir interesų grupių sąveika. Interesų grupės Lietuvoje. Išvados.
  Politologija, referatas(11 puslapių)
  2005-06-07
 • Interesų grupių vaidmuo politikos procese (2)

  Įvadas. Interesų grupių samprata. Interesų grupių funkcijos ir veikimo būdai. Interesų grupių klasifikacija. Interesų grupių ir vyriausybės sąveika. Interesų grupių efektyvumas. Nerimą keliantys interesų grupių veiklos aspektai. Išvados.
  Politologija, referatas(11 puslapių)
  2007-06-03
 • Interesų grupių vaidmuo politikos procese (3)

  Įvadas. Interesų grupių samprata. Interesų grupių klasifikacija. Interesų grupių funkcijos. Interesų grupių poveikio būdai. Interesų grupės ir valdžios institucijos. Politinės partijos ir interesų grupės. Interesų grupės ir vyriausybė. Interesų grupių vaidmuo bei funkcijos Lietuvoje. Išvados. Išnašos.
  Politologija, referatas(15 puslapių)
  2008-05-16
 • Interesų grupių vaidmuo politinėje sistemoje. Jų vieta Lietuvoje

  Įžanga. Interesų grupės. Vaidmuo. Pliuralizmas. Korporatizmas. Išvados.
  Politologija, referatas(7 puslapiai)
  2007-03-09
 • Interesų konfliktas viešojoje tarnyboje

  Įvadas. Interesų konflikto samprata. Viešųjų ir privačių interesų konflikto prevencija. Išvados.
  Politologija, referatas(4 puslapiai)
  2006-01-05
 • Interesų konfliktas viešojoje tarnyboje (2)

  Visuomenė. Visuomenės tarnautojai. Interesų konfliktas. Nepotizmas.
  Politologija, rašinys(3 puslapiai)
  2006-11-29
 • Internetas ir demokratija

  Įvadas. Informacinės technologijos – nauja visuomenės ir valdžios sąveikos priemonė. Elektroninės demokratijos sąvoka ir priemonės. Pesimistinis požiūris į elektroninę demokratiją (Lauro Bielinio nuomonė). Elektroninės valdžios samprata ir teisinės–politinės prielaidos. Instrumentalistinė ir holistinė koncepcijos. Elektroninės valdžios teisinis reglamentavimas Lietuvoje. Elektroninės valdžios iniciatyvų Europos sąjungoje ir Lietuvoje teisinė-politinė analizė. Elektroninės paslaugos. Informacijos ir paslaugų teikimo būdai. Tarnautojų kompetencija. E – sveikata. Elektroniniai rinkimai (balsavimas) – pagrindiniai principai ir problemos. Elektroninės atskirties teisinio–politinio aktualizavimo poreikis. Išvados. Summary.
  Politologija, kursinis darbas(27 puslapiai)
  2007-09-19
 • Irano branduolinės programos politiniai ir kariniai tikslai

  Įvadas. Irano branduolinės programos vystymo prielaidos. Strateginė aplinka kaip Irano branduolinio ginklo kūrimo priežastis. Izraelio reikšmė Irano politikoje. Turkijos ir Irano santykiai. Pakistano ir Rytų įtaka Irano branduoliniam ginklavimuisi. Branduolinio Irano reikšmė. Palaikančios Irano branduolinę programą valstybės. Galimybė panaudoti branduolinį ginklą. Išvados.
  Politologija, kursinis darbas(19 puslapių)
  2008-03-17
 • Irano klausimas Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) darbotvarkėje

  Įvadas. Irano ir tarptautinės bendruomenės santykių raida. Santykių atšalimas po islamiškosios revoliucijos – Irano branduolinė programa. Iranas šiandien – už ir prieš. Bičiuliavimasis su Rusija ir Kinija. Konfrontacija su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis (JAV) ir vakarais. Sankcijos Iranui ir jų pasekmės. Išvados.
  Politologija, kursinis darbas(15 puslapių)
  2007-09-26
 • Is interest group politics in the United Kingdom (UK) similar to or different from interest group politics in United States (US)?

  Darbas anglų kalba. Interesų grupių politika Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinėse Valstijose yra panaši ar skirtinga. The analysis of interest groups by describing and comparing key elements of both countries interest groups politics.
  Politologija, rašinys(6 puslapiai)
  2008-07-24
 • Įsijungimo į Europos Sąjungą (ES) nauda Lietuvai ir galimos problemos

  Trumpai apie Europos Sąjungą (ES): Kūrimosi istorija; Europos Sąjunga (ES) šiandien; Svarbiausios sutartys; Institucijos; Simboliai; Sprendimų priėmimas; Teisės aktai; Biudžetas, jo sudarymas, paskirstymas, tvirtinimas ir kontrolė. Europos Sąjungos (ES) nauda Lietuvai ir jos piliečiams: nauda Žemdirbiams, Kaimo žmonėms, Bedarbiams, Pensininkams, Darbininkams, Didžiųjų miestų gyventojams, Jaunimui, Verslininkams, Mirštančios pramonės miestams, Jūrų verslui (jūreiviams, Klaipėdos miestui), Vartotojams. Nuveikti ir laukiantys euro įvedimo darbai. Laisvo darbo jėgos judėjimo padariniai. Verslo plėtra: Eksporto plėtra; Prekių importo tvarkos reglamentavimas; Importo ir eksporto terminalai; Laisvas prekių judėjimas; Prekyba su trečiosiomis šalimis; Standartai ir kokybės užtikrinimas; Inovacijų skatinimas. Euromitai. Gyventojų apklausa apie Europos Sąjungą (ES). Išvados. Priedai (3).
  Politologija, diplominis darbas(45 puslapiai)
  2005-06-21
 • Islamas. Islamo politika

  Įvadas. Islamo samprata ir principai. Pagrindinės tikėjimo dogmos ir moteris islame. Islamas Lietuvoje. Terorizmas ir islamas. "Religija ar taika?". Rugsėjo 11 – oji kaip islamas ir džihadas. Islamas valdžioje? Neskubėkite skelbti pavojaus. Religija ir politika Turkijoje. Išvados.
  Politologija, kursinis darbas(23 puslapiai)
  2007-01-31
 • Ispanijos geopolitika

  Įžanga. Bendrieji duomenys. Geografinė padėtis - geopolitiką įtakojantis faktorius. Glausta istorija. "Ispanijos amžius" arba Habsburgų ambicijų likimas. Įvykiai Ispanijoje, lėmę užsienio politikos formavimą. Santykiai su kitomis valstybėmis. Išvados.
  Politologija, referatas(15 puslapių)
  2007-01-09
 • Ispanijos konstitucinis tribunolas

  Įvadas. Ispanijos konstitucingumo pradžia. Pirmoji ir kitos Ispanijos konstitucijos. Dabartinė Ispanijos konstitucija. Ispanijos teisminė valdžia ir konstitucinis tribunolas. Išvados.
  Politologija, referatas(11 puslapių)
  2006-12-20
 • Išsiplėtusios Europos Sąjungos kultūrinė, politinė ir ekonominė ateitis

  Įvadas. Europos Sąjungos plėtra. Pagrindiniai Europos Sąjungos ateitį įtakojantys veiksniai. Lisabonos sutartis. Globalizacija. Kitų pasaulio valstybių įtaka Europos Sąjungai. Europos Sąjungos ateitis. Europos Sąjungos kultūrinė ateitis. Europos Sąjungos politinė ateitis. Europos Sąjungos ekonominė ateitis. Išvados.
  Politologija, referatas(24 puslapiai)
  2011-11-25
Puslapyje rodyti po