Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Politologijos referatai

Politologijos referatai (705 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Totalitarizmas

  Totalitarizmas kaip rėžimas, totalitarinis vadas, Masinės partijos ir valdymo forma, Ideologija, Propaganda, Teroras ir slaptoji policija, Post – totalitarizmas, Išvados.
  Politologija, referatas(13 puslapių)
  2005-04-21
 • Totalitarizmas (2)

  Įvadas. Totalitarizmas. Kas tai ? Totalitarinio režimo atsiradimo priežastys. Pagrindiniai totalitarizmo požymiai. Totalitarinio režimo formos. Išvados.
  Politologija, referatas(12 puslapių)
  2005-12-06
 • Totalitarizmas (3)

  Totalitarizmas. Totalitarizmo požymių formulė. Svarbiausias totalitarinės santvarkos uždavinys. Post-totalitarizmas.
  Politologija, referatas(4 puslapiai)
  2006-03-27
 • Totalitarizmo ištakos: H. Arendt interpretacija

  Įvadas. Totalitarizmo samprata ir pagrindiniai bruožai. Totalitarizmo ištakos. Totalitarizmo ištakos: H. Arendt interpretacija. Totalitariniai sąjūdžiai. Masinis teroras. Izoliacija ir vienišumas. Išvados.
  Politologija, referatas(10 puslapių)
  2006-11-27
 • Totalitarizmo koncepcijos ir jo veikimo mechanizmas

  Įvadas. Totalitarizmo susiformavimo priežastys. Totalitarinės valstybės bruožai. Totalitarizmo veikimo mechanizmas. Išvados.
  Politologija, referatas(7 puslapiai)
  2006-01-17
 • Totalitarizmo veikimo mechanizmas

  Įvadas. Valdymo formų klasifikacijų problema. Totalitarizmo koncepcija. Totalitarizmo ištakos. Mokslo ir technologinė pažanga. Diktatūra, ideologija, asmenybė. Teisėtvarkos sistema. Išvados.
  Politologija, referatas(9 puslapiai)
  2008-12-29
 • Tradiciniai teritorijos įgijimo būdai

  Įvadas. Valstybės požymiai. Valstybės sienos sąvoka. Sausumos teritorija. Valstybės vandenų teritorija. Teisinio rėžimo teritorijos. Tradiciniai teritorijos įgijimo būdai. Teritorijos įgijimas. Teritorijos perleidimas (cesija). Okupacija. Senatis. Gamtos veikimas. Priteisimas. Užkariavimas. Bendras žmonijos palikimas. Tylus sutikimas, pripažinimas, estopelis. Laikina teisė. Teisiniai ir politiniai argumentai. Antraeilės teisės į teritoriją. Servitutai. Teritorijos suvereniteto pasikeitimo teisinės pasekmės. Sutartys (dėl teisių į teritoriją). "Judančių sutartinių sienų principas". Išvados.
  Politologija, referatas(21 puslapis)
  2006-05-30
 • Trečiojo pasaulio šalys

  Sąvokos "Trečiojo pasaulio šalys" atsiradimas ir taikymas. Būdingi bruožai. Pavyzdžiai. Afganistanas. Botsvana. Galingųjų valstybių politikos įtaka Trečiojo pasaulio šalims. Pilietinė visuomenė ir nacionalizmas Trečiojo pasaulio šalyse. Išvados.
  Politologija, referatas(16 puslapių)
  2005-11-25
 • Turkija: turkų - kurdų etninis konfliktas

  Įvadas. Turkija. Kurdai. Turkų- kurdų konfliktas. Konflikto sprendimas. Išvados. Priedas (2).
  Politologija, referatas(8 puslapiai)
  2006-11-30
 • Turkijos etninė problema - Alevitų bendruomenė

  Įvadas. Tikslas yra apžvelgti Turkijos etninę, politinę, demografinę situaciją ir plačiau pristatyti vieną iš daugelio Turkijos etninių problemų - religinę, kultūrinę ir pusiau etninę alevitų bendruomenę. Turkija. Politinė sistema. Demografija ir etninė situacija. Alevitai – viena iš svarbiausių Turkijos etninių problemų. Išvados.
  Politologija, referatas(8 puslapiai)
  2009-12-07
 • Turkijos perspektyvos Europos Sąjungoje (ES)

  Įvadas. Europos tapatumo problema. Turkijos narystės Europos Sąjungoje (ES) perspektyvos. Apibendrinimas. Išnašos.
  Politologija, referatas(9 puslapiai)
  2008-05-13
 • Unitarinė, federacinė, konfederacinė valstybės teritorinė sąranga: skirtumai bei panašumai

  Įvadas. Teritorinės sąrangos formos. Unitarinės sąrangos ypatumai. Federacinės sąrangos ypatumai. Konfederacinės sąrangos ypatumai. Teritorinių sąrangų formų skirtumai ir panašumai. Išvados.
  Politologija, referatas(10 puslapių)
  2010-11-05
 • Utopinio socializmo mokymai

  Įvadas. Socializmas. Socialistinės kryptys. Socializmas: už ir prieš. Komunizmas ir socializmas. Ginčas dėl socializmo iki 1919 metų. Išvados.
  Politologija, referatas(13 puslapių)
  2005-07-01
 • Užsienio politika

  Įvadas. Lietuvos istorijos gairės. Lietuvos ir Baltarusijos santykiai bei teritorinės problemos. Tarptautiniai santykiai su Rusija ir regioninis bendradarbiavimas. Straipsnis "Ekstra" 2002 m. Kaliningrado srities koridorius, jo problemų sprendimo variantai. Santykiai su Lenkija ir teritorinis bendradarbiavimas. Kaimynystė su Latvijos respublika ir teritorinė problema.
  Politologija, referatas(8 puslapiai)
  2005-07-01
 • Užsienio ryšiai ir Europos Sąjunga (ES)

  Europos Sąjunga (ES): trumpa istorija, struktūra, tikslai. Europos Parlamentas (EP). Europos Parlamento (EP) vaidmuo. Europos Sąjungos (ES) taryba. Europos Sąjungos Tarybos vaidmuo. Europos Komisija (EK). Europos Teisingumo Teismas. Audito rūmai. Europos Sąjunga ir pasauliniai ryšiai su neeuropinėmis šalimis. Išvados.
  Politologija, referatas(10 puslapių)
  2005-12-16
 • Vakarų Europos integracija bipoliariniame pasaulyje

  Įvadas. Bipoliarinio pasaulio apibūdinimas. Šaltojo karo priešaušris: grėsmių suvokimas. Maršalo (Marshall`o) planas: laisvosios prekybos erdvė, Vokietijos integracija ir Europos bendradarbiavimo pradžia. Prancūzijos būgštavimai ir Šumano (Schumann`o) planas. Išvados.
  Politologija, referatas(9 puslapiai)
  2006-04-13
 • Vakarų Europos integracija bipoliariniame pasaulyje (2)

  Įvadas. Šaltasis karas. Geopolitika Šaltojo karo metu. Vakarų Europos atstatymas tarptautinių bendrijų pagalba. Europos Sąjungos užuomazgos. Išvados. Jungtinių Tautų Organizacija (JTO). NATO ir saugumas.
  Politologija, referatas(17 puslapių)
  2006-05-23
 • Vakarų ir Rytų karinių – politinių blokų paskirtis ir veikla pokaryje

  Įvadas. Tarptautiniai santykiai po Antrojo Pasaulinio karo. NATO susikūrimas. NATO Šaltojo karo metais. Varšuvos sutarties organizacijos susikūrimas. VSO veikla. Išvados.
  Politologija, referatas(12 puslapių)
  2008-03-06
 • Vakarų ir rytų karinių-politinių blokų paskirtis ir veikla pokaryje

  Įvadas. Antrojo pasaulinio karo pabaiga. Šaltojo karo pradžia. Šaltojo karo priežastys. Karinių blokų kūrimasis. Ginklavimosi varžybos. Išvados.
  Politologija, referatas(10 puslapių)
  2008-01-01
 • Vakarų socialdemokratų ir kairiųjų radikalų ekonominės teorijos

  Ideologijos šaknys. Reformizmas ar revoliucija? Pažiūra į nuosavybę. Socialdemokratijos vertybės. Laisvė. Lygybė. Solidarumas. Kapitalizmas. Kritika. Išvados.
  Politologija, referatas(11 puslapių)
  2005-11-30
Puslapyje rodyti po