Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>E-demokratija

E-demokratija

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. E-demokratija = IT demokratiniuose procesuose. Istorinės prielaidos lėmusios demokratijos atsiradimą ir evoliuciją. Skaitmeninės demokratijos sąvoka. E-demokratijos poveikio modeliai. E-demokratijos formos. Potencialios skaitmeninės demokratijos grėsmės ir prieštaravimai. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinė visuomenė išgyvena audringus socialinio, kultūrinio, ekonominio bei politinio gyvenimo pokyčius. Šių pasaulio pokyčių visumą skirtingi autoriai įvardija per keletą dešimčių suformuluotomis skirtingomis sąvokomis: "globalus kaimas", "žinių visuomenė", "poindustrinė visuomenė", "poinformacinė era", "trečioji banga", "technopolis" ir pan. Kai kurios šių sąvokų yra skirtingi to paties reiškinio pavadinimai, tuo tarpu kitos pabrėžia atskirus šio reiškinio aspektus.
Vis dėlto kalbant apie šiuolaikinę visuomenę, politiniame kontekste labiausiai įsitvirtinęs terminas yra informacinė visuomenė. Jos skirtingų apibrėžimų dominuojanti pagrindinė mintis – informacinės technologijos tampa neatsiejama socialinės visuomenės kasdienybės dalimi. Informacinės technologijos viena iš svarbiausių užduočių – visų rūšių informacijos (pvz:. garsinės, vaizdinės, tekstinės) digitalizavimas, o po to, rinkimas, apdorojimas, saugojimas ir paskirstymas ir panaudojimas įvairiose gyvenimo sferose. Visi minėti procesai atliekami naudojant kompiuterius, o jų perdavimas - telekomunikacijos priemonės, o tokiu būdu daro įtaką ir iš esmės keičia įvairias, tiek individo, tiek visuomenės gyvenimo sritis.
Vienas esminių šiuolaikinės visuomenės aspektų – jos įvairių socialinių klodų kaita. Šiandienos visuomenėje pradeda vyrauti socialiniai judėjimai, turintys skirtingus požiūrius į vertybes, lūkesčius, interesus bei santykius.
Šio referato tikslai – pirma, išnagrinėti šios gręsiančios politinės inovacijos kilimo prielaidas, antra, išsiaiškinti jos misiją, tikslus, reikšmingas iniciatyvas bei siekius, prieš tai išanalizavus jos egzistavimui būtinos terpės sąlygas, taip pat apžvelgti trūkumus bei prieštaravimus ir tokiu būdu objektyviai pasverti jos būtinybę ar naudingumą.
Naudotas bibliografinių nuorodų sąrašas leidžia manyti, jog šią gręsiančią inovaciją apžvelgiau ne tik Lietuvos, bet ir pasauliniu mastu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Dydis35.67 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Edemokratija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais