Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Nepasitikėjimo valdžia priežastys Lietuvoje ir vakaruose

Nepasitikėjimo valdžia priežastys Lietuvoje ir vakaruose

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Nepasitikėjimas valdžios institucijomis: faktai ir statistiniai duomenys. Prezidentas. Parlamentas. Vyriausybė. Nepasitikėjimo valdžia priežastys. Ekonomika. Ar tikrai? Visuomenės informavimo priemonės. Partijų problema? Postsovietinis sindromas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniame pasaulyje vis didesnė problema tampa nepasitikėjimas valdžia. XIXa. antroje pusėje Gumplovičius viešąją valdžia, valstybę ir teisę kildino iš jėgos persvara garantuoto intereso . Valdomieji (nugalėtieji) tiesiog paklūsta valdantiesiems (nugalėtojams), todėl tokioje valdžios kildinimo sampratoje apie nepasitikėjimą valdžia nėra prasmės kalbėti. Dabartinėje postmodernistinėje visuomenėje, valdžios suverenitetas priklauso tautai, o pastaroji, esant atstovaujamosios demokratijos formai, deleguoja savo galias vadinamiesiems "patikėtiniams". Tuo būdu nepasitikėjimas išrinktaisiais visuomenės atstovais ir atstovaujamosiomis institucijomis tampa aktualiu.
Nors dauguma suvokia dabartinės situacijos problemiškumą, tačiau yra mažai autorių, kurie nagrinėjo tokį visuomenės nepasitenkinimą valdžia. Galbūt taip yra dėl to, kad šis reiškinys yra labai dinamiškas, kintantis ir nenuspėjamas dėl skirtingų nepasitikėjimo politiniu elitu priežasčių. Lietuvoje nepasitikėjimo valdančiuoju elitu problematiką nagrinėjo Vladas Gaidys, Ainė Ramonaitė, Mindaugas Degutis, Algis Krupavičius. Iš užsienio autorių išskirtini yra Bernardas Vytonas, Zdenekas Kavanas ir kt. Šių autorių samprata, analizėmis ir daromomis prielaidomis yra remiamasi šiame tyrime.
Darbe remiantis išanalizuota literatūra atskleidžiamos nepasitikėjimo valdžia priežastys šiuolaikinėse valstybėse, fokusuojant dėmesį į Lietuvos atvejį. Šiam tikslui atskleisti tyrime pateikiami statistiniai duomenys ir jų interpretacijos, atskleidžiami patys aktualiausi ir svariausi veiksniai, kurie sąlygoja visuomenės narių nuomonės formavimąsi valdančiųjų atžvilgiu. Be to, šiame tyrime lyginami vakarų pasaulio valstybių ir Lietuvos gyventojų nepasitikėjimas valdžia, pateikiant statistinius duomenis ir nurodant esmines nepasitikėjimo priežastis, kurios suformuoja atitinkamą visuomenės požiūrį. Taip siekiama pademonstruoti Lietuvos tiek skirtumus, tiek panašumus su Vakarų Europos valstybėmis, atskleisti tai, kuo Lietuva išsiskiria iš bendro pasaulio konteksto nepasitikėjimo valdžia atžvilgiu.
Lietuvos visuomenės požiūris į įvairias institucijas buvo pradėtas tirti tik 1998 m. Tokio tipo tyrimus pradėjo pirmoji vykdyti agentūra "Vilmorus". Taigi, dėl šios priežasties, darbe bus analizuojami duomenys, susiję su nepasitikėjimu atskirais politiniais elitais, nuo 1998m. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai27 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis138.33 KB
AutoriusMargarita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasA.Ramonaitė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nepasitikejimo valdzia priezastys Lietuvoje ir vakaruose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A.Ramonaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą