Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Socializmas ir socialdemokratija

Socializmas ir socialdemokratija

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Socializmo atsiradimas. K. Markso politinės idėjos. Socializmas Rusijoje. Socialdemokratija ir komunizmas. Katalikų bažnyčia ir socializmas. Pastarųjų dienų socializmo gairės. Socializmas pasaulio politiniame žemėlapyje. Socializmo šaknys. Pagrindinės socializmo pakraipos. Socialistiniai internacionalai ir naujasis socializmas. Išvados.

Ištrauka

Idėjinė socialdemokratų doktrina – socializmas kaip evoliucinis judėjimas, realizuojantis pagrindines bendražmogiškas vertybes – laisvę, socialinį teisingumą ir solidarumą. Socialdemokratijos teorinės nuostatos apima ne tik marksizmo sociologiją, bet ir krikščioniškąsias vertybes, pasaulietinio humanizmo principus ir įvairias kultūrines tradicijas. Siekdami savo tikslų, socialdemokratai akcentuoja aktyvų valstybės vaidmenį ekonomikoje ir visuomeninių gėrybių paskirstyme. Tai pasiekiama ne diktato ar administravimo būdu, o lanksčia mokesčių, dotacijų ir investicijų politika įvairiuose visuomenės gyvenimo sferose. Socialdemokratų metodas – tolerancija ir kompromisas, pasiekiamas diskusijų būdu; tai ir tenkinimasis dalimi, tuo pat metu neatsisakant visuminio tikslo; tai sugebėjimas adaptuoti savo politiką dinamiškoje įvykių ir situacijų tėkmėje.
Socialdemokratijos idealas – "socialinė valstybė", efektyviai garantuojanti maksimalią socialinę ir ekonominę lygybę visiems visuomenės sluoksniams, tuo pat metu išsaugant ir skatinant jų politinę ir ekonominę iniciatyvą bei pažangą.
Valstybė turi būti efektyvi skirstytoja ir garantuoti gerovę ne tokioms turtingoms socialinėms grupėms. Valstybinė ekonominio gyvenimo kontrolė, ypač darbo rinkos priežūra (kova su nedarbu) bei progresyvinių mokesčių sistema, kai labiausiai apmokestinamas stambaus kapitalo pelnas – tai du socialdemokratų ekonominės politikos kanonai. Pagrindinis šios politikos tikslas yra veikti visuomenės pajamų, o ne privačios nuosavybės paskirstymą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Dydis35.74 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socializmas ir socialdemokratija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Doc. dr. Vladas Senkus
Pasidalink su draugais