Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Politinės partijos ir jų funkcijos (2)

Politinės partijos ir jų funkcijos (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Politinės partijos. Politinių partijų funkcijos. Politinės partijos Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Politologija – tai valstybės valdymo mokslas. Politikos mokslas – tai mokslas, aprašantis, nagrinėjantis ir analizuojantis politiką ir glaudžiai su ja susijusias problemas.
Politikos mokslas yra taikomojo (praktinio) pobūdžio, politikoje siekiama konkrečių valstybinių tikslų. Politologinių tyrimų tikslas yra ne tik išsiaiškinti, kas politiniame gyvenime realiai egzistuoja, bet dar svarbiau – kas turi egzistuoti.
Politologija tiria politikos teoriją kaip praktinės politinės veiklos strategijos ir taktikos parengimo bazę, kaip visuomenės politinių institutų ir visos politinės sistemos tobulinimo priemonę. Šiuo požiūriu analizuojami ir apibendrinami įvairių šalių ir regionų politiniai įvykiai ir procesai, taip pat tarptautinės politikos eiga.
Taigi politologiją, tyrinėjančią visuomenės politinį gyvenimą, galime apibrėžti kaip mokslą, visapusiškai analizuojantį diferencijuotos visuomenės politinę sistemą bei atspindinčias ją ar tam tikrus elementus, politines idėjas ir mokymus.
Darbo tikslas: išsiaiškinti kokios yra politinės partijos, kokia jų samprata ir funkcijos.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti partijos sampratą, kas yra partija
2. Išanalizuoti politinių partijų funkcijas
3. Apžvelgti politines partijas Lietuvoje

Partija– politinė organizacija, jungianti socialinio sluoksnio ar atitinkamų politinių įsitikinimų narius ir siekianti politinės valdžios, kuri savo programa bei veikla reiškianti to sluoksnio ar politinių įsitikinimų interesus ir idealus. Kiekviena partija tą ar kitą socialinį interesą įprasmina visuotinumo aspektu ir išreiškia jį partijos programoje. Ši programa lemia partijos struktūros ir praktinės veiklos pobūdį. Egzistuoja įvairūs partijų tipai. Pagal veikimo būdą egzistuoja legalios ir nelegalios partijos. Pagal ideologines nuostatas yra dešiniosios, centristinės, kairiosios partijos. Organizaciniu požiūriu – masinės ir kadrinės (su nedidele naryste, mažai centralizuotos). Socialiniu požiūriu skirstomos pagal dominuojančias socialines grupes (klases) – darbininkų, vidurinės klasės ar mišrios partijos.
Pirmosios politinės partijos susikūrė antikos laikais Graikijoje. To laikotarpio politinės partijos neturėjo griežtos narystės ir išreiškė valstybę valdančių grupių interesus. Politinių partijų pobūdis mažai kuo pasikeitė ir viduržemiais ir jų buvo labai nedaug. Politinė partija galutinai susiformuoja tada, kai tampa stipria organizacija, turinčia savo programą, daug tą programą remiančių partijos narių, organizacinį aparatą ir savo statutą, apibrėžiantį jos vidaus tvarkos taisykles. Partijos statuse nurodomi kriterijai, pagal kurį asmuo laikomas partijos nariu ar rėmėju. Jeigu asmuo nusprendžia įstoti į partiją, jis turi praeiti statute nurodytą procedūrą, o tapęs partijos nariu, mokėti nario mokestį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos referatas
KategorijaPolitologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis18.53 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Politines partijos ir ju funkcijos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Inga Lileikyte
Pasidalink su draugais