Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Lietuvos partinė sistema (2)

Lietuvos partinė sistema (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos partinė sistema iki nepriklausomybės atkūrimo. Lietuvos partinė sistema po nepriklausomybės atkūrimo. Kairė – dešinė. Lietuvos partinės sistemos (ne)stabilumas. Lietuvos politinių partijų atstovavimas Seime. Partijų populiarumas. Išvados. Summary.

Ištrauka

Lietuvos istorinė patirtis yra unikali: nuo pat valstybės sukūrimo pradžios lietuviams teko kovoti dėl savo gimtosios žemės, kalbos, galiausiai pačios valstybės egzistavimo. Nepaisant įvairių bandymų sunaikinti lietuvių tautą ir ištrinti Lietuvą iš politinio žemėlapio, lietuviai atsilaikė ir šiandien turime savo valstybę. Deja, kaip ir kiekviena jauna valstybė, Lietuva susidūrė su daugybe problemų, ypač politinėmis, kurios kilo dėl perėjimo iš totalitarinio į demokratinį valdymą. Vis dėlto, nepaisant komunistinio režimo sužaloto žmonių mentaliteto, Lietuvoje sugebėta sukurti partinę sistemą ir politines partijas, kurios yra neatskiriama šių laikų demokratijos dalis ir jungtis tarp visuomenės ir valstybės .
Tačiau Lietuvoje, kaip ir kitose pokomunistinėse šalyse, politinės partijos nėra tokios stiprios kaip Vakarų šalyse. Jos greičiau dar tik formuojasi nei deramai atlieka joms skirtą vaidmenį. Todėl šiame rašto darbe kalbama apie Lietuvos partinės sistemos susikūrimą, jos vystymąsi po nepriklausomybės atkūrimo, nagrinėjamos jos nestabilumo priežastys, aptariamas partijų atstovavimas tautai, jų siekiai, populiarumas.

Nors apie Lietuvos partinę sistemą plačiau kalbėti galima tik nuo nepriklausomybės atkūrimo, tačiau partijų kūrimosi Lietuvoje pradžia laikoma XIX-XX amžių sandūra, kada įsikūrė pirmosios politinės partijos – Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Lietuvos demokratų partija (LDP), Lietuvos krikščionių demokratų partija (LKDP) ir Lietuvos valstiečių sąjunga (LVS). Šios partijos išsivystė iš dviejų krypčių – konfesinės, kuriai priskiriama LKDP, ir pasaulietinės, kuriai atstovauja LSDP ir LDP. Šių partijų veikla buvo labai ribota dėl vykdytos carizmo politikos, tačiau net ir paskelbus Lietuvos nepriklausomybę, jos greičiau buvo "amorfinės organizacinės struktūros" nei politinės partijos. Jų veikla nebuvo visiškai aiški, programos mažai skyrėsi viena nuo kitos, nebuvo susiformavusios partinės sistemos tradicijos, partijų santykiai buvo daugiau konkurenciniai, dėl to visuomenė vis dar atsargiai jas vertino. Politinių partijų veikla ilgai nesidžiaugė laisve. Jau po 1926 m. valstybinio persversmo partijų veikla buvo apribota, o Smetonai įvedus autoritarinį režimą, jų veikla apskritai buvo uždrausta. Vienintelė legali partija liko Lietuvių tautininkų sąjunga.
Kitas Lietuvos partinės sistemos vystymuisi (ar, tiksliau sakant, jo stagnacijai) svarbus įvykis – Lietuvos okupacija ir aneksija. Kartu su ja pusei amžiaus visą kada nors egzistavusią Lietuvos partinę sistemą pakeitė vienpartinė totalitarinė SSRS politinė sistema su LKP priešakyje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis11 puslapių 
Dydis26.46 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos partine sistema (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais