Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Patyčios mokykloje

Patyčios mokykloje

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Darbo objektas. Patyčių samprata 1.1. Patyčių sąvoka. Patyčių savybės. Temos aktualumas. Neigiama patyčių reikšmė. Patyčių dalyviai. Patyčių ratas. Patyčių formos. Žodinės patyčios. Fizinės patyčios. Tiesioginės patyčios. Netiesioginės patyčios. Sudėtinės patyčios. Seksualinis priekabiavimas. Problemos mąstas 5.1. Tyrimų rezultatai. Patyčias patyrę mokiniai,1994-2006m. Tyčiojęsi iš kitų mokinai, 1994-2006m. (proc.). Lietuva kitų šalių kontekste. Patyčių priežastys. Patyčių pasireiškimui įtakos turinti socialinė aplinka. Šeimos įtaka. Bendraamžių įtaka. Mokykla. Informacijės priemonės. Patyčių priežastys vaikų akimis. Patyčių prevencija. Patyčių prevencija lygmenyse. Institucinis lygmuo. Pagrindiniai prevenciniai veiksmai. Grupės lygmuo. Pagrindiniai prevenciniai veiksmai. Individualus lygmuo. Sėkmingos prevencijos bruožai. Lietuvoje įgyvendinamos programos. Olweus. Antras žingsnis (Second Step). Programos paketą sudaro. Zipio draugai (Zippy‘s friends). Lions Quest. Kitos kovos su patyčiomis priemonės. Išvados.

Ištrauka

Darbo objektas – patyčių reiškinys mokyklos bendruomenėje.
Darbo tikslai – atskleisti kas yra patyčios, kokios jų priežastys ir dominuojančios formos, koks šios problemos mąstas.
Darbo uždavinai – išsiaiškinti kaip yra sprendžiama ir kaip būtų galima spręsti patyčių mokykloje problemą visuose lygmenyse.
Patyčias galima apibūdinti kaip "tyčinį pasikartojantį neigiamą (nemalonų arba skausmingą) vieno ar kelių asmenų elgesį, nukreiptą prieš asmenį, kuriam sunku pačiam apsiginti." (Dan Olweus, 2007)
Sociologijos žodyne (1993) šis reiškinys aiškinamas kaip žmogaus tam tikra reakcija į esamą ir tariamą grėsmę, o tarptautinių žodžių žodyne "agresija – psichologiškai priešiškas kitam individui ar jų grupei puolamasis elgesys, pasireiškiantis žodžiu ar veiksmais; puolimas turint tikslą ką nors fiziškai sužaloti ar psichiškai paveikti".

1.2. Patyčių savybės

Svarbiausios patyčių savybės:

Patyčios apima tyčinius veiksmus;
Šis elgesys yra pasikartojantis;
Patyčių situacijoje yra psichologinė ar fizinė jėgos persvara.

2.1. Neigiama patyčių reikšmė

Patyčių tema šiuolaikinėje mokykloje labai aktuali. Patyčios, priekabiavimas blaško jas patiriančio moksleivio ir jo bendraklasių dėmesį, neleidžia susikaupti mokslams, dėl to kenčia mokymosi rezultatai. Patyčias patiriantis mokinys gali pradėti vengti eiti į mokyklą, bėgti iš pamokų. Patiriama įtampa slopina motyvaciją mokytis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos pristatymas
KategorijaPolitologija
TipasPristatymai
Apimtis61 skaidrė
Dydis3.21 MB
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint Patycios mokykloje [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais