Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>CIA ir KGB įtaka supervalstybių šaltojo karo užsienio politikai

CIA ir KGB įtaka supervalstybių šaltojo karo užsienio politikai

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Rašto darbo tikslas įvertinti CIA (Central Intelligence Agency ) ir KGB (Komitet Gosudarstvenoj Bezopasnosti) tarnybų įtaką supervalstybių užsienio politikai, atsižvelgiant į tai, jog informacija buvo svarbus veiksnys Šaltojo karo užsienio politikos procese. Informacijos ir žvalgybos įtaka užsienio politikai. KGB struktūra, paskirtis ir įtaka užsienio politikai. Pagrindinės KGB funkcijos ir struktūra. KGB žvalgybos užsienyje padalinių funkcijos ir įtaka užsienio politikai. KGB įtaka užsienio politikai. CIA struktūra, paskirtis ir įtaka JAV užsienio politikai. CIA funkcijos ir tikslai. CIA struktūra. CIA kritika. CIA veikla ir įtaka užsienio politikai. KGB ir CIA palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Pasibaigus II pasauliniam karui atrodė, jog slaptųjų agentų nebereikės. Tačiau didėjant branduolinio karo grėsmei ir įtemptiems santykiams tarp supervalstybių, slaptųjų tarnybų poreikis ir reikšmė smarkiai išaugo. Pasibaigus Šaltajam karui daugelis slaptų dokumentų tapo prieinami, o buvę agentai atvirai prabilo apie specialiųjų tarnybų veiklą. Šis atvirumas leido geriau suprasti slaptųjų tarnybų veiklą šaltojo karto metu ir geriau įvertinti jų įtaką supervalstybių užsienio politikai bei jų priimamiems sprendimams.
Yra aiškinančių, kad Šaltojo karo metu kova iš esmės vyko ne tarp JAV ir SSRS, bet tarp jų pagrindinių žvalgybos tarnybų, t.y. tarp Central Intelligence Agency ir Komitet Gosudarstvenoj Bezopasnosti. JAV ir SSRS žvalgyba rinko informaciją, kuri Šaltojo karo metu turėjo didelę įtaka priimant sprendimus, tad iš esmės buvo varžomasi dėl informacijos. Teisingos informacijos turėjimas ir kontroliavimas užtikrina pranašumą, leidžia pažinti priešininką ir įgalina priimti gerus sprendimus. Suprasti kaip ir kodėl JAV ir SSRS vykdė būtent tokią užsienio politiką šaltojo karo laikotarpiu galima išsiaiškinus kokią informaciją kiekviena supervalstybių turėjo, ką žinojo ar ko nežinojo apie savo priešininkę.
Šio rašto darbo tikslas įvertinti CIA ir KGB tarnybų įtaką supervalstybių užsienio politikai, atsižvelgiant į tai, jog informacija buvo svarbus veiksnys Šaltojo karo užsienio politikos procese. Pagrindiniai uždaviniai: apibrėžti KGB ir CIA tarnybų struktūras, funkcijas, parodyti jų paskirtį, atskleisti slaptųjų tarnybų įtaką užsienio politikos formavime bei įgyvendinime bei palyginti KGB ir CIA pagrindinius bruožus ir veikimo principus.
Tyrimo objektas-CIA ir KGB struktūra, funkcijos ir veikla.
Tyrimo problema. Tiek CIA, tiek KGB slaptosios tarnybos rinko informaciją, vykdė kontržvalgybą, jų surinkta informacija vienaip ar kitaip įtakojo užsienio politiką ir t.t. tačiau be panašumų tarp jų esti ir įvairių skirtumų. Tad šiame rašto darbe bus bandoma išskirti ne tik CIA ir KGB pagrindinius bruožus ir panašumus bet ir skirtumus. Abi supervalstybės Šaltajame kare siekė būti pranašesnės, atitinkamai varžėsi ir slaptosios tarnybos. Ir nors Sovietų Sąjunga žlugo, tai dar nereiškia, jog KGB buvo kažkuom silpnesnė už CIA, galbūt netgi atvirkščiai, būdama seniausia slaptoji policija pasaulyje turėjo daug daugiau patirties nei kt. slaptosios tarnybos. Šiame rašto darbe bus bandoma atskleisti kaip slaptųjų tarnybų pateikta informacija darė įtaka supervalstybių užsienio politikai per valstybių vadovų sprendimams, ir kokios buvo tų sprendimų pasėkmės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis49 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word CIA ir KGB itaka supervalstybiu saltojo karo uzsienio politikai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Janeliūnas
Pasidalink su draugais