Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Politinės partijos ir demokratija

Politinės partijos ir demokratija

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - išsamiai supažindinti su politinėmis partijomis plačiąja prasme ir Lietuvoje bei apibūdinti jų demokratiškumo požymius. Politinės partijos. Politinių partijų samprata. Politinių partijų atsiradimas. Politinių partijų struktūra. Politinių partijų funkcijos. Politinių partijų klasifikacija. Lietuvos politinės partijos. Lietuvos politinių partijų raida. Lietuvos politinių partijų demokratiškumas. Politinių partijų demokratizacija. Politinės partijos ir demokratija pagal M. Diuveržė. Politinių partijų tipai naujose demokratijose. Išvados. Priedai (3 psl.).

Ištrauka

Šiuolaikinė demokratinė politika neišsivaizduojama be politinių partijų. Politinės partijos atstovaujamoje demokratijoje yra svarbiausias politinių veiksmų variklis, nes jos čia sąveikauja su piliečiais ir interesų organizacijomis, išreikšdamos ir organizuodamos politinius reikalavimus bei paramą socialinėms takoskyroms. Partijos iškelia į valdžią politikus, kurių elgsena daro milžinišką poveikį visuomenei pirmiausia per vyriausybės sprendimus ir veiksmus. Tai reiškia, kad politinėje sistemoje partijos užima tarpininko tarp visuomenės ir politinių institutų vietą. Todėl demokratinėse šalyse politinės partijos daugiau negu bet koks kitas politinės sistemos elementas įkūnija politikos esmę. Nors partijos yra viena įprasčiausių politinių institucijų, tiksliai apibrėžti kas yra partija ne taip paprasta. Terminas kilęs iš lotynų kalbos žodžio pars - dalis, tačiau tai visiškai nieko nepasako apie jo esmę. Politinės partijos apibrėžimas reikalauja istorinės perspektyvos. Partijos idėja yra daugialypė ir vystėsi dėl politinių, socialinių, ekonominių ir teisinių tikrovės pokyčių. Be to politinės partijos sąvoką sunku apibūdinti dar todėl, kad kiekvienas tyrinėtojas pateikia savitą politinės partijos apibūdinimą. Taigi sąvokų gausa leidžia teigti, kad politinės partijos gali apimti platų tyrimo lauką, analizuojant partijų atsiradimą, funkcijas, jų klasifikaciją, demokratizaciją ir kt.
Šio darbo tikslas - išsamiai supažindinti su politinėmis partijomis plačiąja prasme ir Lietuvoje bei apibūdinti jų demokratiškumo požymius.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti politinių partijų sampratą ir atsiradimą.
2. Apibudinti politinių partijų struktūrą, funkcijas bei klasifikaciją.
3. Apžvelgti politinių partijų raidą Lietuvoje.
4. Apibūdinti Lietuvos politinių partijų demokratiškumą.
5. Apibūdinti politinių partijų demokratizaciją.
6. Apibrėžti politinių partijų tipus naujose demokratijose.
Darbo metodas: literatūros analizė ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Dydis56.46 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSporto ir sveikatos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Politines partijos ir demokratija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V. Senkus
Pasidalink su draugais