Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Totalitarinis ir autoritarinis valdymas (lyginamoji analizė)

Totalitarinis ir autoritarinis valdymas (lyginamoji analizė)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Totalitarinis valdymas. Totalitarinio valdymo sąvoka, pagrindiniai bruožai ir ideologija. Vadovai ir jų politika. Vladimiras Iljičius Leninas. Josifas Stalinas. Adolfas Hitleris. Ekonomika. Valstybinis ir privatus gyvenimas. Represijos. Autoritarinis valdymas. Autoritarinio valdymo sąvoka, pagrindiniai bruožai ir ideologija. Vadovai ir jų politika. Augustas Pinočetas. Anastasio Somoza. Ekonomika. Valstybinis ir privatus gyvenimas. Represijos. Totalitarinio ir autoritarinio valdymo palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinėms valstybėms būdingi du politiniai režimai: demokratinis ir nedemokratinis.
Dėl įvairių priežasčių demokratinis valdymas nėra visaapimantis reiškinys. Šiandien egzistuoja įvairūs nedemokratiniai režimai, kurių valdžios ir jos institucijų struktūra nesubalansuota. Režimas nepripažįsta konstitucinių vertybių, reglamentuoja bei kontroliuoja visuomenės narių veiklą, naudoją prievartą ir savivalę.
Nedemokratiniai valdymai yra dviejų tipų: totalitarinis ir autoritarinis.
Totalitarinis valdymas yra šiuolaikinis padarinys. O autoritarinės valstybės gyvuoja jau nuo seniausių laikų.
Taigi, pagrindinis mano darbo tikslas palyginti šių dviejų nedemokratinių valdymų vadovus ir jų politiką, ekonomiką, valstybę ir privatų gyvenimą, bei represijas. Siekiant šio darbo tikslo nagrinėsiu šiais aspektais totalitarines šalis – SSRS ir Vokietiją, o autoritarines – Čilę ir Nikaragvą. Pirmajame skyriuje aptarsiu totalitarinį valdymą šiais aspektais - vadovai ir jų politika, ekonomika, valstybinis ir privatus gyvenimas, ir represijos, o antrajame skyriuje, tais pačiais aspektais, aptarsiu autoritarinį valdymą. Paskutiniame, trečiajame skyriuje, trumpai palyginsiu, šiuos du nedemokratinio valdymo tipus. Pirmiausiai bendrai aprašysiu, kas yra būdinga šiems abiem valdymams, jų sąvokas ir ideologijas. Apžvelgsiu šių valdymo, mano manymu, pagrindinius vadovus ir jų politikas, totalitarinio valdymo – Leniną, Staliną ir Hitlerį, o autoritarinio – Augustą Pinočetą ir Anastasio Somozą. Aptarsiu detaliau, kas būdinga šių šalių ekonomikoms, kokiomis strategijomis rėmėsi šie vadovai. Paliesiu valstybinį ir privatų gyvenimą, ir represijas.
Totalitarinio ir autoritarinio valdymo sąvokas apibrėžė Feliksas Žigaras knygoje "Politologija", jo sąvokos, kalba daugiau apie politinių teisių ribojimą ir kontrolę, taigi pateiksiu ir platesnius šių sąvokų apibrėžimus iš internetinio puslapio http://lt.wikipedia.org. Taip pat, lyginant šiuos režimus yra svarbu, kas gi yra būdingą šiems režimams, šiuos bruožus išskyrė prof. dr. Egidijus Jarašiūnas knygoje "Lietuvos konstitucinė teisė". Ekonomika, valstybinis ir privatus, vadovai ir jų politika, bei represijos yra aprašomos knygoje "Politinė bendruomenė", kurią parašė Harmon Zeigler. Vykintas Pugačiauskas skyrė netgi mokslinį darbą Čilės ekonomikai ir politikai "Perėjimas į demokratiją Čilėje: ekonominė ir politinė strategija ". O Hannah Arendt, knygoje "Totalitarizmo ištakos", nemažai dėmesio skyrė slaptajai policijai, taigi iš šios knygos paimsiu keletą jos minčių apie slaptąją policiją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis44.62 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Totalitarinis ir autoritarinis valdymas (lyginamoji analize) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Visockaitė
Pasidalink su draugais