Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Monopolinė rinka. Monopolinių rinkų pavyzdžiai ir ypatybės Lietuvos ūkyje

Monopolinė rinka. Monopolinių rinkų pavyzdžiai ir ypatybės Lietuvos ūkyje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas- aptarti monopolinę rinką, rasti pavyzdžių ir ypatybių Lietuvos ūkyje. Monopolizavimo priežastys. Įėjimo į monopolinę šaką kliūtys. Monopolinės rinkos rūšys. Monopolinės firmos paklausa. Bendrosios, vidutinės ir ribinės pajamos. Pelno maksimalizavimas. Maksimalios kainos nustatymas, mokesčiai ir subsidijos. Diskriminacija kainomis. Monopolinių rinkų ypatybės Lietuvos ūkyje. "Lietuvos geležinkeliai" ir jų veikla. "Lietuvos energija" ir jos veikla. Išvados.

Ištrauka

Monopolija ir tobuloji konkurencija yra priešingos rinkos struktūros. Tobulajai konkurencijai būdingas bruožas- daug firmų, kurios neturi įtakos kainai. Monopolijai būdingas bruožas tas, kad ji turi vienintelį pardavėją, bei turi daug įtakos kainai. Pats žodis monopolija, kilęs iš graikų kalbos žodžių " monos", kuris reiškia "vienintelis" ir "poleo", kuris reiškia "parduoti". Iš visų šitų teiginių išeina, kad monopolija yra tokia rinkos struktūra, kurioje egzistuoja vienintelis prekių ir paslaugų pardavėjas.
Teigiama, kad monopolija pati gali pasirinkti rinkos kainą bei produkcijos kiekį. Iš tikrųjų taip nėra, ji turi atsižvelgti į paklausą, kurią sąlygoja vartotojo elgsena, taip pat pasirinkti tokią kainą ir produkcijos kiekį, kuris maksimalizuotų įmonės pelną.
Lietuvos monopolinę rinką atspindi pagrindinės Lietuvos valstybės įmonės: "Lietuvos geležinkėliai" , "Lietuvos energitika" ir t. t. Pagrindines monopolijas turi ir prižiūri Lietuvos Respublika. Lietuvos monopolinėse įmonėse egzistuota gan didelė konkurencija.
Darbo tikslas- aptarti monopolinę rinką, rasti pavyzdžių ir ypatybių Lietuvos ūkyje.
Darbo uždaviniai:
○ Išsiaiškinti, kas yra monopolinė rinka;
○ Išsiaiškinti monopolizavimo priežastis;
○ Rasti įėjimo į monopolijos šaką kliūtis;
○ Aptarti monopolijos kainodarą;
○ Rasti ir aptarti monopolijos pavyzdžius Lietuvoje.
Monopolija yra priešinga tobuląjai konkurencijai, abi rinkos yra kraštutinės. Šių abiejų rinkos struktūrų susiformavimas skiriasi, nes tobuloji konkurencija turi daug pardavėjų,- tai vienas kraštutinumas, o monopolija- tik vieną pardavėja- tai kitas kraštutinuimas. Monopolijų atsiradimę didelį vaidmenį turi ir vyriausybės, kurios kišasi į rinką, kad pačios monopolijos per daug neįsigalėtų. Be to, vyriausybė atstovauja vartotojų interesus. R. ir P.Wonnacott‘ ai aptaria keturias priežastis, kurios skatina susidaryti monopolijas, egzistuojančias su vieninteliu pardavėju ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis764.32 KB
AutoriusEdita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Monopoline rinka. Monopoliniu rinku pavyzdziai ir ypatybes Lietuvos ukyje [speros.lt].doc
 

Komentarai

  • 2012-11-26 IP: 83.171.5.153
    edvardas sako

    ak nx

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą