Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Valdžios ir piliečių konfliktai, tarpusavio komunikavimas

Valdžios ir piliečių konfliktai, tarpusavio komunikavimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Pagrindinės politinių konfliktų tarp piliečių ir valdžios institucijų rūšys. Pilietinis nepaklusnumas. Pilietinis karas. Revoliucija. Piliečiai ir valstybė. Pagrindinės piliečių dalyvavimo valstybės valdyme prielaidos. Visuomenės dalyvavimo priimant sprendimus teisinis reguliavimas. Nepasitenkinimo bei spaudimo valdžios institucijoms išraiškos. Streikas. Interesų grupių vaidmuo. Žiniasklaidos vaidmuo valdžios ir piliečių konfliktuose. Išvados.

Ištrauka

"Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika. Aukščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai ar per demokratiškai išrinktus savo atstovus."
Šie žodžiai įrašyti mūsų valstybės Konstitucijoje. Taigi Lietuva – demokratinė, atstovaujamosios demokratijos valstybė. Atstovaujamoji demokratija – tai tokia demokratijos forma, kai įstatymus leidžia ir vykdo visuomenės išrinkti atstovai. Tikėtina, kad visuomenė išrenka atstovus, kurių pažiūros maksimaliai atitinka daugumos piliečių pažiūras.
Labai svarbus ir pačių piliečių integravimasis į valstybės valdymą. Dalyvavimo kultūra laikoma viena iš esminių politinės kultūros elementų. Piliečių dalyvavimas sprendimų priėmimo procese liudija apie visuomenės aktyvumą, piliečių interesų atspindėjimą priimtuose sprendimuose, sprendimų priėmimo efektyvumą ir reikalingumą, skatina pasitikėjimą valstybės ir savivaldybės institucijomis, formuoja pilietine atsakomybe, kuri pasireiškia kiekvieno piliečio asmeninio dalyvavimo visuomenės svarbos suvokimu.
Tačiau politinės programos, planai, strategijos ir revoliucijos, žadančios laimingesnį socialinį pasaulį, daugumai žmonių niekada nepagerina gyvenimo, o dažnai jį dar pablogina, todėl visuomenėje kyla nepasitenkinimas ir nusivylimas valdžia. Visada lieka nepatenkintų ir nenorinčių paklusti tiems įstatymams, kurie kenkia jų interesams. Ir jeigu tokių nenorinčių paklusti atsiranda labai daug, tai vyriausybei tenka arba pakeisti savo sprendimą ir atsižvelgti į nepatenkintųjų reikalavimus, arba mėginti savo politiką įgyvendinti jėga.
Tyrimo aktualumas
Šio kursinio darbo aktualumas – išsiaiškinti kokio tipo nepasitenkinimo formos yra dažniausios Lietuvoje, ir kokias sritis jos daugiausiai apima.
Tyrimo problema:
Mano darbo problema – kaip išspręsti visus kylančius konfliktus tarp valstybės ir jos piliečių. Ir ar iš vis tai įmanom padaryti.
Tyrimo objektas ir dalykas
Šio kursinio darbo objektas – piliečiai ir jų nepasitenkinimo formos, bei būdai kaip prisidėti prie valstybės valdymo.
Tyrimo tikslas
Išanalizuoti kokie teisės aktai numato piliečių dalyvavimo galimybes ir galimus būdus prisiliesti prie valstybės valdymo.
Uždaviniai
• Išsiaiškinti kokios nepasitenkinimo formos populiariausios Lietuvoje.
• Aptarti dabartinę Lietuvos politinę situaciją ir išanalizuoti keliatą populiariausių nepasitenkinimo valdžia pavyzdžių.
• Išanalizuoti ar nepasitenkinimo viešas demonstravimas gerina valstybės padėtį, padeda spręsti viešasias problemas, ar kelia sumaištį.
• Pateikti planą, kaip būtų galima paskatinti piliečius aktyviai dalyvauti sprendžiant viešuosius klausimus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Dydis40.45 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valdzios ir pilieciu konfliktai tarpusavio komunikavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • V. Skačkauskaitė
Pasidalink su draugais