Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Valstybės politinis režimas

Valstybės politinis režimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Valstybės formos sąvoka. Valstybės valdymo forma. Valstybės sandaros forma. Politinis režimas. Demokratinis politinis režimas. Demokratinio režimo bruožai ir raidos etapai. Nedemokratiniai politiniai režimai. Autoritarinis režimas. Totalitarinis režimas. Demokratiniai ir nedemokratiniai režimai istoriniame kontekste. Išvados ir pasiūlymai.

Ištrauka

Politinio režimo sąvoka svarbi ne tik politologijai, bet ir įvairiems kitiems mokslams: teisės mokslui apskritai, ypač konstitucinei teisei, net filosofijai. Su demokratijos, demokratinio režimo sąvoka susiduriame itin dažnai, tačiau šios sąvokos prasmė yra perdaug plati, kad būtų galima ją apibrėžti vienareikšmiškai. Tad neatsitiktinai demokratijos idėja, būdama viena iš svarbiausių, pamatinių šiandieninio pasaulio idėjų, kartu išlieka ir viena labiausiai diskutuojamų temų. Taip pat ir nedemokratiniai politiniai režimai, šiandien jau bebaigiantys nueiti nuo politinės arenos, svarbūs ne tik kaip istorinių tyrinėjimų objektas. Jų nagrinėjimas svarbus valstybės mokslui, nes gali padėti suprasti tam tikrų politinių procesų, vedančių prie demokratijos žlugimo priežastis ir mechanizmus. Politikos mokslų ir konstitucinės teisės srityje šie tyrinėjimai padeda kurti tam tikrus valstybės bei jos teisės modelius, kurie yra pajėgūs užtikrinti žmogaus teisių ir laisvių apsaugą.
Apie politinius režimus išsamiai kalba F. Žigaras knygoje "Politologija", apie demokratijos raidą, jos principus išsamiai kalba R. Dahlis savo knygoje "Demokratija ir jos kritikai", plačią totalitarizmo ištakų analizę pateikia H. Arendt, o taip pat politinius rėžimus istoriniame kontekste analizuoja Z. Brzezinski knygoje "Nevaldomas pasaulis". Daug sisteminių žinių rašant darbą teikė H. Zingler "Politinė bendruomenė", J.Novagrockienės "Politikos mokslo pagrindai", monografija "Šiuolaikinė valstybė" ir kitų autorių darbai. Taigi siekdama užsibrėžto rašto darbo tikslo bei įgyvendindama uždavinius naudojau literatūros analizės metodą: nagrinėjau žymių užsienio ir Lietuvos politologų veikalus ir straipsnius.
XX a. itin svarbus politinių doktrinų atžvilgiu, nes būtant šiuo laikotarpiu buvo eksperimentuojama: pereinama nuo vieno pobūdžio rėžimų prie kitų, vyko demokratinių ir nedemokratinių rėžimų kova, o tos kovos rezultatų paveldėtojais esame ir mes.
Šiame darbe aptariama politinio režimo sąvoka. Taip pat apibūdinamos atskiros politinių režimų rūšys, daugiausia dėmesio skiriant demokratiniam režimui, kuris šiandien yra labiausiai paplitęs, nors ir ne vienodai išsivystęs. Tai daroma tam tikru aspektu paliečiant teisės mokslų požiūrį į šiuos klausimus ir lyginant šį požiūrį su politikos mokslo klasikų pažiūromis.
Todėl mano rašto darbo tikslas – išanalizuoti demokratinių ir nedemokratinių politinių rėžimų raidą ir bruožus bei aptarti jų tarpusavio sąveiką istoriniame kontekste.
Siekdama realizuoti šį tikslą užsibrėžiau tam tikrus rašto darbo uždavinius:
1. išryškinti demokratinio rėžimo bruožus, raidos etapus ir klasifikaciją;
2. išanalizuoti nedemokratinius rėžimus, jų bruožus ir klasifikaciją;
3. palyginti demokratinius ir nedemokratinius rėžimus istoriniame kontekste. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Dydis58.15 KB
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes politinis rezimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Novikovienė
Pasidalink su draugais