Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Šių dienų etniniai konfliktai - Kosovas

Šių dienų etniniai konfliktai - Kosovas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Kosovo konflikto istoriškumas. Konflikto priežastys. Religinis Kosovo konflikto aspektas. Nacionalizmas ir etniškumas. Kosovo karo kasdienybė. Tarptautinė intervencija. Perspektyvos. Išvados.

Ištrauka

"Regioninis konfliktas buvusioje Jugoslavijoje, sekęs šios valstybės dezintegraciją, pastarąjį dešimtmetį tapo vienu iš veiksnių, keliančių grėsmę ne tik regiono, bet ir visos Europos stabilumui" . Ir nors dauguma buvusios Jugoslavijos tautų daugiau ar mažiau apsiglūdino ir sugebėjo įteisinti savo nepriklausomybę, Kosovo konfliktas vis dar teberusena ir tebevyksta ginčai, kokį Kosovą, priklausomą ar ne, norėtų matyti tarptautinė bendruomenė. Tiksliau tariant, koks jo modelis naudingesnis ir galėtų užtikrinti stabilumą. Nors jau senokai Balkanai buvo įvardijami kaip "parako statinė", šiandien, atrodo, to parako nė kiek nemažiau. Taigi visas regionas ir, ko gero, visa Europa su nerimu laukia atomazgos, kuri turėtų įvykti po sprendimo priėmimo ar Kosovas gaus nepriklausomybę.
Rengiant rašto darbą nemažai remtasi Limenopoulu K. ir Phil M. studija apie etninio identiteto politiką Balkanuose "The politics of ethnic identity in the Balkans in a post Communist power vacuum" . Taip pat pravertė David A. Lake analizė apie etninį konfliktą Balkanuose ir tarptautinę intervenciją "Ethnic Conflict and International Intervention" . Įvairiapusį požiūrį į įvykius Kosove viso Balkanų konflikto kontekste leido susidaryti autoriniai šaltiniai, publikuoti įvairiuose leidiniuose. "Vienas paminėtinų – tarptautinio raudonojo kryžiaus apžvalga, kurioje pateikiami faktai, kaip klostėsi įvykiai Kosove neramumų ir suirutės laikotarpiu" .
Šiame rašto darbe keliamas tikslas išnagrinėti etninio konflikto pobūdį Kosove. Rašto darbe iškeliami tokie uždaviniai:
• Apibendrinti konflikto istoriškumą, t. y. kaip klostėsi įvykiai, kurie privedė prie tokios atomazgos;
• Nustatyti konflikto kilmės priežastis;
• Panagrinėti kaip vystėsi konfliktas ir kokio pobūdžio jis buvo;
• Aptarti tarptautinės intervencijos reikalingumą ir jos pasiekimus;
• Pažvelgti į konflikto sprendimo perspektyvas.
Visas darbas suskirstytas į 3 dalis, iš kurių antroji ir trečioji turi po du skyrius.
Pirmojoje dalyje apžvelgiamas pats konflikto istoriškumas, o tiksliau, kokios istorinės prielaidos leido įsiplieksti konfliktui Kosove. Antrojoje dalyje nagrinėjamos konflikto priežastys trejais pagrindiniais aspektais: religiniu, kuris iš visų Balkanų šalių būdingas tik Kosovui, nacionaliniu ir etniniu. Čia bandoma nustatyti, koks nacionalizmas pasireiškė ir kas jį skatino bei kokios priemonės tam buvo naudojamos. Trečiojoje dalyje nagrinėjamas pats karas, įskaitant tarptautinę intervenciją, apskritai pačios intervencijos prieštaringumą ir viso to pasekmes bei perspektyvas, kurias galbūt nulėmė būtent tarptautinės bendruomenės įsikišimas.
Darbas paremtas aprašomuoju – analitiniu metodu, kai visa informacija yra išnagrinėjama ir vieno šaltinio spragas užpildant kito šaltinio teiginiais nagrinėjami ir aprašomi įvykiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai22
Dydis28.73 KB
AutoriusTomas Stankūnas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaGenerolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siu dienu etniniai konfliktai Kosovas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija / 3 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą