Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Irano branduolinės programos politiniai ir kariniai tikslai

Irano branduolinės programos politiniai ir kariniai tikslai

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Irano branduolinės programos vystymo prielaidos. Strateginė aplinka kaip Irano branduolinio ginklo kūrimo priežastis. Izraelio reikšmė Irano politikoje. Turkijos ir Irano santykiai. Pakistano ir Rytų įtaka Irano branduoliniam ginklavimuisi. Branduolinio Irano reikšmė. Palaikančios Irano branduolinę programą valstybės. Galimybė panaudoti branduolinį ginklą. Išvados.

Ištrauka

"Šiandieną galima drąsiai įvardinti Iraną kaip vieną labiausiai tarptautinės bendruomenės dėmesį traukiančių šalių. Ne taip seniai pasaulį šokiravo radikalūs prezidento M. Ahmadinejado pasisakymai Izraelio valstybės istorijos niuansais. Ne mažiau nerimo, ypatingai JAV, kelia ir nesibaigiantys svarstymai kaip apriboti šios radikalumu garsėjančios šalies branduolines ambicijas" . Ši Artimųjų Rytų regiono valstybė, ko gero, susilaukia daugiausia pasaulinės žiniasklaidos dėmesio.
Jau keletą metų bene vienas aktualiausių klausimų pasaulio politikoje – Irano branduoliniai užmojai. Ši problema pasaulio valstybes tarsi padalija į dvi stovyklas – vienoje barikadų pusėje vakarų sąjungininkai su noru pažaboti tokias ambicijas, o kitoje pusėje valstybės, kurios iš esmės palaiko Mahmudo Ahmadinedžado ketinimus ir vienaip ar kitaip remia jo siekius. Kita vertus, tų pačių sąjungininkų stovykloje iškyla nemažai ginčų dėl kontraversiškosios iraniečių branduolinės programos ir dalija juos pusiau taip susilpninant politinį spaudimą šiai valstybei. Galima pastebėti tendenciją, kad Europa yra nuosaikesnė šiuo klausimu, o JAV kategoriškai teigia, jog bausmė už tokius Irano veiksmus turi atitikti jo kaltės vertę. Nors karinis smūgis iš dalies vengiamas, tačiau neatmetama ir jo galimybė, o tokiu atveju būtų daug nekaltų aukų.
Reikėtų paminėti, kad daugiausia dėmesio rengiant šį rašto darbą skirta JAV Niksono centro strateginių studijų direktoriaus Geoffrey Kemp monografijai "Iran‘s Nuclear Weapons Options: Issues and Analysis" . Nemažą svarbą turėjo ir nemenką savo indėlį įdėjo tiek Lietuvos, tiek užsienio šalių politologų straipsniai ir ištraukos. Tai: Iškauskas Č., Dubonikas G., Saldžiūnas V., Žibartas P., Vaitiekūnaitė L. ir kiti. "Naudingą analizę pateikė ir Sahimi M. trijų dalių straipsnyje apie Irano branduolinės politikos kilmės šaltinius, jos prielaidas ir komplikacijas" . Atitinkamai pravertė ir naujienų agentūrų pranešimai, kurie leido susidaryti objektyvų požiūrį į Irano branduolinės politikos problematiką ir suvokti Irano santykių su vakarais nuoseklumą.
Šiame rašto darbe keliamas pagrindinis tikslas – atsakyti į klausimą, kokie Irano branduolinės programos politiniai ir kariniai tikslai. T. y., kokie politiniai motyvai slypi už Irano vykdomos branduolinės programos ir kokius karinius privalumus suteiktų branduolinio ginklo turėjimas. Siekiant atsakyti į šį klausimą, keliami tokie rašto darbo uždaviniai:
• Kokios prielaidos lėmė Irano branduolinės programos sukūrimą ir jos plėtojimą;
• Kaip Irano strateginė aplinka sudaro prielaidas jo branduolinės programos vystymui;
• Kokią reikšmę tarptautiniu mastu turi branduolinis Iranas.
Dabar aptarkime, kokias problemas gvildena kiekvienas iš šių uždavinių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Dydis45.37 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Irano branduolines programos politiniai ir kariniai tikslai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais