Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Viešoji nuomonė

Viešoji nuomonė

Aprašymas

Įvadinė dalis. Viešosios nuomonės kilmė ir istorinės apraiškos. Antika. Viduramžiai - XVIII amžiaus pradžia. Nuo XVIII amžiaus iki dabar. Viešosios nuomonės samprata. Viešosios nuomonės apibūdinimas. Viešosios nuomonės sudedamosios dalys. Veiksniai, įtakojantys viešąją nuomonę. Aplinkos veiksniai. Visuomenės informavimo priemonės. Interesų grupės. Nuomonių lyderiai. Sudėtiniai veiksniai. Viešoji nuomonė ir politika. Viešosios nuomonės ir valdžios sąveika. Nuomonių tyrimai ir apklausos. Politinės apklausos. Išvados. Summary.

Ištrauka

Viešoji nuomonė yra plačiai paplitęs, bet ne visiems žinomas ir aiškus reiškinys. Be to, konkretaus apibūdinimo šiam visuotinai paplitusiam reiškiniui nėra. Viešoji nuomonė nėra naujas dalykas pasaulyje - toks reiškinys jau egzistavo ir antikos laikais, tiesiog tuomet jis nebuvo įvardijamas kaip viešoji nuomonė. Bet nors šis reiškinys egzistuoja jau seniai, jis suvokiamas tik paviršutiniškai, manoma, kad tai vienalytis reiškinys, kad jis susijęs tik su politika, nesusimąstoma apie jį susikurti ar pasikeisti skatinančius veiksnius, kad tai iš tiesų sudėtingas ir ypatingas reiškinys. Bet realybė yra truputį kitokia: viešoji nuomonė ne tik turi sudedamąsias dalis, ji formuojasi ir kultūroje, madoje bei kt. srityse, taip pat yra keli labai svarbūs ir stiprūs veiksniai, prisidedantis prie šio socialinio reiškinio egzistavimo. Svarbu išsiaiškinti tikrąjį viešosios nuomonės ir valdžios santykį, nes viešosios nuomonės įtaka yra arba pervertinama, arba nuvertinama politikos atžvilgiu. Susiduriama su dar viena problema – tai viešosios nuomonės atskleidimas. Ji negali atsiskleisti pati savaime, todėl būtina išsiaiškinti jos atskleidimo būdus.
Rašydama šį kursinį darbą, susidūriau su įdomiu reiškiniu, būtent literatūros pasiskirstymu. Gana įdomus faktas, kad visiems žinomas ir apytikriai suprantamas toks reiškinys kaip viešoji nuomonė yra gana mažai išnagrinėtas. Lietuviškos publikacijos apsiriboja faktų pateikimu, o rimtesnės mokslinės analizės radau labai mažai. Publikacijų užsienio kalba yra daugiau, tačiau ir čia neapsieita be abstraktaus požiūrio į šį reiškinį. Daugelis autorių apibūdina viešąją nuomonę apskritai t.y. akcentuoja tik šio reiškinio sąvoką, bet nesistengia pateikti išsamesnės analizės viešosios nuomonės formavimosi, jos sandaros, veiksnių, įtakojančių ją, ir kt. svarbiais klausimais, o tai ypač aktualu, nes viešoji nuomonė yra daug sudėtingesnis reiškinys, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Taigi šio kursinio darbo tikslas, atsižvelgiant į tai, jog viešoji nuomonė yra plačiai paplitęs, aktualus, bet kartu ir sudėtingas reiškinys, ir yra išnagrinėti šį reiškinį iš esmės. Šiam tikslui pasiekti bus įgyvendinti šie uždaviniai: pateiktos ne tik abstrakčios reiškinio sąvokos, bet atskleistas vidinis reiškinio mechanizmas ir išoriniai, įtakojantys jį veiksniai .
Pirmoje šio kursinio darbo dalyje apžvelgsiu viešosios nuomonės kilmę ir apraiškas istorijoje - antikos, viduramžių, XVIII a. ir šių dienų laikotarpiais.
Antroje dalyje bus nagrinėjama viešosios nuomonės samprata: bus pateikiamas jos apibūdinimas, sudėties elementai, nagrinėjami veiksniai, turintys įtakos jos formavimuisi ir kaitai.
Trečioje dalyje bus nagrinėjamas viešosios nuomonės santykis su valdžia, jos įtaka politikai, viešosios nuomonės atskleidimo būdai ir reikšmė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis28.37 KB
AutoriusDriu
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesoji nuomone [speros.lt].rtf
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą