Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Antikinė ir šiuolaikinė demokratija (2)

Antikinė ir šiuolaikinė demokratija (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. "Demokratijos" termino reikšmė. Antikinės demokratijos pagrindiniai bruožai. Šiuolaikinės demokratijos pagrindiniai bruožai. Antikinės ir šiuolaikinės demokratijos palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Šiame darbe bus bandoma apibrėžti, ką reiškia politinis terminas "Demokratija", kokie minimaliausi politinės visuomenės bruožai reikalingi, norint sukurti demokratinį valdymo būdą, kitais žodžiais tariant, kokie aspektai formuoja demokratiją.
Pagrindinis šio darbo dėmesys bus skirtas Antikinės ir Šiuolaikinės demokratijos palyginimui. Kadangi šiuolaikinė visuomenė "Demokratijos" terminą, visgi vartoja teisingai , tai tuo tarpu šio žodžio, tuo pačiu ir pilietinės valdymo formos etimologiją žino tik nedaugelis ir labai dažnai įsivaizduoja klaidingai.
Ypatingai plačiai visuomenėje yra paplitusi nuomonė, kad demokratinės valdymo formos atsiradimas susijęs išimtinai su Antikiniu pasauliu..
Šio darbo tikslas ir bus- pabandyti atskleisti kiek dabartinė ir Antikinė demokratija yra panaši ir kiek skiriasi.
Kadangi Antikinio pasaulio suvokimas yra pakankamai nekonkretus, šiame darbe nagrinėjant demokratijos panašumus ir skirtumus bus apsiribota tik Atėnų pavyzdžiu (V a.).
Taip pat ir apie šiuolaikinės Demokratijos išraišką bus kalbama glaustai. Kadangi filosofai, politikos mokslo tyrinėtojai bei kiti asmenys labai dažnai pateikia skirtingus demokratiją formuojančius kriterijus, tad ir čia bus apžvelgti tik patys bendriausi nuo "demokratijos" termino suvokimo neatsiejamiausi bruožai bei svarbiausi šią valdymo formą apibūdinantys kriterijai.
Visą darbą galima būtų suskirstyti į atskiras dalis:
1. "Demokratijos" termino atsiradimas, jo reikšmė: pagrindiniai demokratinio valdymo reikalavimai bei kriterijai;
2. Antikinės demokratijos pagrindiniai bruožai;
3. Šiuolaikinės demokratijos pagrindiniai bruožai;
4. Antikinės ir šiuolaikinės demokratijos palyginimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Dydis18.33 KB
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Antikine ir siuolaikine demokratija (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais