Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Lietuvos veikla Jungtinių Tautų Organizacijoje (JTO)

Lietuvos veikla Jungtinių Tautų Organizacijoje (JTO)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Jungtinių tautų organizacija (JTO). Jungtinių tautų organizacijos (JTO) tikslai. Jungtinių tautų organizacijos (JTO) plėtros kryptys. Lietuva ir Jungtinių Tautų Organizacija (JTO). Lietuvos įstojimas į Jungtinių Tautų Organizaciją (JTO). Lietuvos dalyvavimo Jungtinių tautų organizacijoje (JTO) organizaciniai aspektai. Lietuvos ir Jungtinių Tautų (JT) bendradarbiavimo sritys. Jungtinių Tautų (JT) atstovavimas Lietuvoje. Jungtinių Tautų vystymo programa Lietuvoje (JTVP). Išvados.

Ištrauka

Visos valstybės susiduria su daugybe grėsmių: tarpvalstybiniais konfliktais bei valstybių priešiškumu; pilietiniais karais, valstybių žlugimu ir genocidu; skurdu, blogėjančia aplinkos būkle; masinio naikinimo ginklų platinimu; terorizmu; tarptautiniu organizuotu nusikalstamumu. Grėsmės aiškios ir egzistuojančios, jos auga ir yra pernelyg sudėtingos, kad tautos jas galėtų spręsti atskirai.
Jungtinės Tautos tebėra vienintelė organizacija, galinti įgyvendinti iš tikrųjų globalų ir veiksmingą daugiašališkumą. Jungtinių Tautų parama ir pagalba visoms valstybėms yra labai reikalinga. Lietuva yra aktyvi veikėja ir pagalbininkė Jungtinėse Tautose. Lietuva vis didesnėje teritorijoje teikia paramą ir patarimus. Vien tik per paskutinius metus mūsų pagalba išaugo 60 procentų.
Lietuva, kaip Europos Sąjungos narė, skiria ir skirs didžiulį vaidmenį Jungtinių Tautų organizacijai. Efektyvus daugiašališkumas mūsų požiūriu turėtų tapti tarptautinės tvarkos pagrindu. Jungtinių Tautų stiprinimas užtikrinant jos veiklos efektyvumą, turi būti visų tikslas.

Darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos veiklą Jungtinių tautų organizacijoje, jos pagrindines bendradarbiavimo su Jungtinėmis tautomis sritis, Lietuvos pasiekimus dalyvaujant Jungtinėse tautose, taip pat apžvelgti Jungtinių tautų organizacijų veiklą Lietuvoje.

Uždaviniai:
• Apibrėžti Jungtinių Tautų tikslus ir pagrindines veiklos sritis;
• Išanalizuoti Lietuvos dalyvavimo Jungtinėse tautose organizacinius aspektus;
• Išanalizuoti Lietuvos veiklos ir bendradarbiavimo sritis Jungtinių Tautų organizacijoje;
• Išanalizuoti Jungtinių Tautų vystymo programos (JTVP) veiklą Lietuvoje.

Darbo metodai: publicistinės ir mokslinės literatūros analitinė analizė;

Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) buvo įkurta 1945 m., pasibaigus Antrajam Pasauliniam karui. Pirminis ir pagrindinis šios Organizacijos tikslas, tuo metu buvo - stabilizuoti tarptautinius santykius bei sustiprinti visuotinės taikos pagrindus. JTO būstinė randasi Niujorke, JAV. 1945 m. spalio 24 d. 51 valstybė įsteigė Jungtinių Tautų Organizaciją, kurių pagrindinis tikslas - taikos išsaugojimas ir kolektyvinis saugumas bendradarbiaujant visoms tarptautinėms bendruomenėms [3]. Šiandieną į šios tarptautinės organizacijos veiklą įsitraukė beveik visos pasaulio valstybės - 192 šalys, t.y. praktiškai visos pripažintos nepriklausomos valstybės. Paskutinė narė - Rytų Timoras, greičiausiai 193 nare taps Juodkalnija.
Jungtinės Tautos tapo ne tik nepaprastų globalinių pokyčių liudininkėmis, bet ir šių pokyčių skatintojomis bei daugelio taikių idėjų įkvėpėjomis ir vykdytojomis. Jungtinės Tautos vaidino ir tebevaidina be galo svarbų vaidmenį siekiant tarptautinio stabilumo, pagrindinių žmogaus teisių užtikrinimo viso pasaulio gyventojams, socialinių ir ekonominių problemų nagrinėjimo ir jų sprendimo [1]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Dydis29.6 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos veikla Jungtiniu Tautu Organizacijoje (JTO) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais