Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Islamas. Islamo politika

Islamas. Islamo politika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Islamo samprata ir principai. Pagrindinės tikėjimo dogmos ir moteris islame. Islamas Lietuvoje. Terorizmas ir islamas. "Religija ar taika?". Rugsėjo 11 – oji kaip islamas ir džihadas. Islamas valdžioje? Neskubėkite skelbti pavojaus. Religija ir politika Turkijoje. Išvados.

Ištrauka

Šiandien islamas ir jo religija yra plačiai žinomi. Turbūt visas pasaulis apie islamą seniai žinojo, bet labiausiai juo susidomėjo po pirmų terorizmo išpuolių.
Šiame darbe aš stengiuosi atskleisti islamą kaip religiją, kokia ji yra, kuo tiki islamistai,kokios jų dogmos ir principai. Kokia moterų padėtis islamistų šalyse, kokios jų teisės ir pareigos, turbūt nedaugelis žino, kad moterys ten turi beveik visas teises ir nėra engiamos. Žinoma, šeimos galva ten visada vyras ir paveldėjimo teisės šiek tiek skiriasi moterų atžvilgiu.
Islamas Lietuvoje turi gana gilias šaknis ir čia gyvenantys musulmonai, nors Lietuva krikščioniškas kraštas, tiki savo religija. Po rugsėjo 11 – osios įvykių daugelis pasaulio šalių ėmė nekęsti musulmonų. Pirma, dėl ypač skirtingų Vakarų ir Rytų pasaulėžiūrų tik nedidelė dalis vakariečių supranta tai, ką Raphael Patai vadina "arabiškuoju mąstymu" to paties pavadinimo knygoje (1). Vidurinių Rytų kultūra taip ryškiai skiriasi nuo Jungtinių Valstijų kultūros, jog mes nuolat neteisingai suprantame žodžius ir veiksmus, sklindančius iš tos pasaulio dalies. Antra, nedaug tėra žmonių, kurie būtų mėginę suprasti islamą ir jo istoriją. Klaidingai stengdamiesi visa aprėpti ir visa toleruoti, mes nepakankamai nušvietėme islamo esmę, mėgindami (nesąmoningai) pažvelgti į šią religiją per kultūros, vis dar įtakojamos žydų-krikščionių idėjų, akinius. Nėra abejonių, kad daugelis arabų ir musulmonų smerkia terorizmą ir yra lojalūs amerikiečiai; kita vertus, Viduriniuosiuose Rytuose yra didžiulis skaičius žmonių - veikiausiai, jų dauguma - kurie nuoširdžiai nekenčia Jungtinių Valstijų ir džiūgauja dėl sėkmingų rugsėjo 11-osios antpuolių.
Taigi, mes negalime nuspręsti, ar islamas yra taikos religija, bet galime susidaryti savo, niekieno neveikiamą nuomonę apie musulmonus, jų religiją, kultūrą ir požiūrį į gyvenimą, tik reikia daugiau apie jį sužinoti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Dydis39.6 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Islamas. Islamo politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V. Senkus
Pasidalink su draugais