Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Politinė kultūra (5)

Politinė kultūra (5)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Politinės kultūros ištakos ir raida. Politinės kultūros apibrėžimas. Talcotto Parsonso politinės kultūros apibrėžimas. Gabrielio A. Almondo ir Sidney Verbos politinės kultūros apibrėžimas. Luciano W. Pye politinės kultūros suvokimas. Mary Douglas - sociokultūrinės teorijos pradininkė. Aarono B. Wildavsky indėlis į sociokultūrinės teorijos plėtrą. Sociokultūrinės teorijos kritika. Michelo Foucault politinės kultūros koncepcija, diskurso analizės paradigma. Ronaldo Ingleharto politinės kultūros koncepcija. Politinės kultūros raidos apibendrinimas. Politinės kultūros raida postsovietinėse šalyse. Politinė kultūra Sovietų Sąjungoje. Nepriklausomos Lietuvos politinė kultūra. Nepriklausomos Ukrainos raida. Ukraina po nepriklausomybės atgavimo 1990- taisiais. Ukrainos prezidentas- Leonidas Kučma. "Oranžinė revoliucija". Ukraina renkasi demokratiją. Ukraina po "Oranžinės revoliucijos". "Oranžinis duetas" - Viktoras Juščenka ir Julija Timošenko. "Oranžinės revoliucijos" padariniai. Lietuva ir Ukraina. Skirtumai ir panašumai. Lietuvos ir Ukrainos skirtumai. Lietuvos ir Ukrainos panašumai. Išvados.

Ištrauka

Politinė kultūra- tai daugiaprasmė sąvoka, vienaip suprantama kasdieniame gyvenime ir kitaip- moksliniame lygmenyje. Šiuolaikiniai mokslininkai sutinka, kad kognityviniu lygmeniu politinė kultūra apibrėžia, paaiškina politinio žaidimo taisykles, o kartais pažvelgia į jas kritiškai. Tuo tarpu normatyviniu lygiu- įteisina arba neigia politikos veikėjų ir institucijų autoritetą.
Politinė kultūra- tai kultūros plačiąja prasme dalis, todėl yra ir tautos mentaliteto dalis, susieta su visa tautos istorija. Pagrindiniai veiksniai formuojantys tautos politinę kultūrą:
• civilizacija;
• nacionalinis charakteris bei mentalitetas;
• socialinė visuomenės struktūra;
• kolektyvinė istorinė atmintis;
• aplinka ( kaimyninės tautos);
• išorinė orientacija;
• moderinzacijos lygis ( raštingumas, technologijos).

Pirmoje šio darbo dalyje atskleisime politinės kultūros ištakas bei raidą. Palyginsime skirtingų autorių, tokių kaip Talcottas Parsonsas, Gabrielis A. Almondas, Sidney Verba, Luciano W. Pye, Mary Douglas, Aaronas B. Wildavsky, Robertas Inglehartas, pateikiamas politinės kultūros sąvokas. Visi jie turėjo savitas teorijas apie politinės kultūros esmę bei prasmę ir rėmėsi visuomenės tyrimų duomenimis, kurie iki šiol yra bene pagrindinis politinės kultūros tyrimų šaltinis.
Antroje šio darbo dalyje aptarsime sovietinės politinės kultūros bei postsovietinių valstybių- Lietuvos ir Ukrainos-politinės kultūros bruožus bei vystymosi tendencijas. Po Sovietų Sąjungos žlugimo atsirado daug naujų nepriklausomų valstybių, kurioms iš naujo teko kurti valstybių pamatus, atgaivinti tautinę kultūrą bei reformuoti politinę sistemą. Be abejo, visos postsovietinės šalys susidūrė su okupacijos metais susiformavusiomis pažiūromis, elgesio modeliais bei tradicijomis, kurios negalėjo būti toleruojamos demokratinėse šalyse.
Palyginsime Lietuvos bei Ukrainos politinę kultūrą, aptarsime panašumus ir skirtumus, taip pat atskleisime, kokią įtaką sovietinė politinė kultūra padarė šioms šalims.
Lietuva demokratijos keliu pasuko dar 1990-taisiais, o Ukraina tik 2004-tųjų pabaigoje nutarė galutinai išsivaduoti iš Rusijos įtakos ir pradėti demokratines reformas. Įvyko vadinamoji " Oranžinė revoliucija", kurioje Ukrainą rėmė ir Lietuva.
Pagrindinė tyrimo problema- tai potinės kultūros sąvokos daugiaprasmiškumas bei postsovietinių valstybių- Lietuvos ir Ukrainos- integravimosi į demokratinių valstybių gretas sunkumai. Šiame darbe siekiama atskleisti poltinės kultūros vystymosi tendencijas, postsovietinių valstybių politinės kultūros ypatumus. Lygindami Lietuvos bei Ukrainos pavyzdžius, pabandysime atskleisti sovietinės politinės sistemos įtaką šioms valstybėms. Analizuosime Lietuvos ir Ukrainos skirtumus bei panašumus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Dydis99.8 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Politine kultura (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais