Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Europos Sąjungos (ES) ateities vizijos

Europos Sąjungos (ES) ateities vizijos

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Trumpai apie Europos sąjungą. Europos sąjungos įkūrimas. Europos sąjunga dabar. Lietuva ir Europos sąjunga. Europos sąjungos ateities vizijos. "Vientisa ir laisva Europa". Galimi Europos sąjungos ateities scenarijai. Tautinio identiteto klausimas. Europa ir pasaulis. Diskusijos dėl Europos ateities. "Europos ateitis naujajame Europos sąjungos kontekste". Išvados.

Ištrauka

Temą apie Europos Sąjungos (toliau ES) ateitį rašyti pasirinkau neatsitiktinai.. Manau, kad ši tema aktuali visai Lietuvos jaunajai kartai. Nuo to priklauso Lietuvos ir visų mūsų ateitis. Gilindamasi į šią temą, bandžiau įsivaizduoti ES ir Lietuvos vaidmenį joje po kelerių ar keliasdešimties metų. Labai sunku įsivaizduoti, kokia ji bus iš tiesų, tačiau aišku viena, kad ES narių skaičius didės. Atsakyti į tai, kokios Europos šalys taps narėmis ir kiek jų bus taip pat neįmanoma. Europos integracijos sėkmę galima pratęsti tik integravus piliečių norus ir rūpesčius, o Europą padarius jiems labiau suprantamą. Reikia aiškinti žmonėms, ko jie gali tikėtis iš Europos ateityje, kad piliečiai visiškai suvoktų išplėstos sąjungos naujas galimybes. Europa turi aiškiai suprasti save bei savo šiandieninį ir būsimą vaidmenį.
Šį darbą atlikau literatūros analizės metodu. Teko domėtis ne tik tuo, kaip ES ateitį įsivaizduoja Lietuvos ir kitų Europos šalių politikai – eurošalininkai ir euroskeptikai. Skaičiau apie ES nuo pat jos įkūrimo pradžios.


Tik po dviejų XX amžiaus pasaulinių karų Vakarų Europa pradėjo aktyviai įgyvendinti kitokio pobūdžio integraciją. Vienu iš pirmųjų integracijos pavyzdžių buvo 1948m. įkurtoji Europos Ekonominio Bendradarbiavimo Organizacija. Dabar ji vadinama Ekonominio Bendradarbiavimo ir Plėtros Organizacija (OECD). Beneliukso muitų sąjungos (Belgija, Nyderlandai ir Liuksemburgas) įkūrimas tais pačiais metais tapo ekonominio bendradarbiavimo tarp kelių šalių pavyzdžiu. 1949m. įkurta Europos Taryba. 1952m. Buvo įkurtas Europos anglių ir plieno susivienijimas (narės – Prancūzija, VFR, Italija, Belgija ir Liuksemburgas) – Europos Ekonominės Bendrijos (European Economic Community – EEC) pirmtakas. Belgų politiko Henrio Spako (Henry Paul Spaak) dėka 1957m. įkurtos EEB ir Europos Atominė Bendrija (EAB; European Atomic Community - EAC). 1957m. kovo mėn. 27d. šešios valstybės (Belgija, Italija, Liuksemburgas, Olandija (Nyderlandai), Prancūzija ir Vokietija) pasirašė Romos sutartį dėl šių bendrijų įkūrimo. 1991m. gruodžio mėn. Nyderlandų mieste Mastrichte Europinėje taryboje dvylikos valstybių ir vyriausybių vadovai žengė tolesnės Europos integracijos linkme. Jie susitarė dėl Europos ekonominės ir politinės sąjungos sukūrimo. 1992m. vasario 7d. Mastrichte pasirašius Europos Sąjungos sutartį, kuri įsigaliojo 1993m. lapkričio 1d., kai valstybės narės ją ratifikavo, buvo įkurta Europos Sąjunga (ES).Europos Sąjungos sutartyje nurodoma, kad ši sutartis yra nauja pakopa kuriant pačią glaudžiausią Europos žmonių sąjungą, kurioje piliečiai turi plačiausias teises dalyvauti priimant sprendimus. Sąjungos tikslas - nuosekliai ir solidariai reguliuoti santykius tarp valstybių ir jų piliečių. 1995m. sausio mėn. 1d. prie dvylikos ES narių prisijungė Austrija, Suomija ir Švedija. Šis trejetukas padidino ES gyventojų skaičių šešiais, BVP (BNP) septyniais, teritoriją net dvidešimt septyniais procentais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis17.3 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) ateities vizijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais