Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Europos Sąjungos (ES) regioninė politika

Europos Sąjungos (ES) regioninė politika

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos (ES) regioninė politika. Regionalizmas. Regioninė politika. Regionų komitetas. Europos Sąjungos parama šalims kandidatėms. PHARE. ISPA. SAPARD. Ekonominės erdvės parama. Pavienių Europos sąjungos valstybių parama. Europos Sąjungos (ES) parama silpniau išsivysčiusioms Europos Sąjungos (ES) narėms ir regionams. Išvados.

Ištrauka

Europos integracijos procesas prasidėjo 1950 metais paskelbus Šumano planą. Nuo tada Europa mažais žingsniais žengia vieningos draugijos linkme. Labai svarbus žingsnis padarytas šiemet- į ES priimtos dar 10 šalių- Bulgarija, Čekija, Estija, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Malta, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Turkija, Vengrija. Tačiau jau derybų procese išryškėjo pagrindinis integracijos sunkumas- naujosios šalys ekonominiu, teisiniu bei socialiniu požiūriu yra nemažai atsilikusios nuo Sąjungos senbuvių.
Tai nėra visiškai nauja problema. Ekonominiai ir socialiniai skirtumai Europos Sąjungoje yra ir buvo gana nemaži. "Tarp struktūrinių problemų ypač išsiskiria regioninis nesubalansavimas, kuris pasireiškia nemažais pajamų skirtumais įvairiose ES regionuose ir didelėmis nedarbo problemomis." Bendrijai plečiantis į Pietus, ekonomikos lygio skirtumai žymiai išaugo, nes naujose valstybėse narėse buvo nemažai ekonomiškai daug silpniau išsivysčiusių regionų. Vėliau ES dalimi tapo Rytų Vokietija su nemažomis ekonominėmis ir socialinėmis problemomis. Suomija, Austrija ir Švedija, kurios ES narėmis tapo 1995m., yra turtingos šalys, nors ir jos turi kai kurių struktūrinių problemų.
Ekonomiškai silpnų valstybių priėmimas Sąjungai gali sukelti nemažai sunkumų- ekonominė destabilizacija, didelė migracija ir pan. Ypač kai priimamų šalių skaičius yra toks didelis. Todėl vienintelė išeitis yra pilnavertė ir kuo skubesnė priimtų šalių ekonominė bei socialinė integracija. Tą suprasdama Europos Sąjunga teikia visokeriopą paramą net šalims kandidatėms, na o pasirašius įstojimo dokumentus parama ekonominiu, teisiniu bei socialiniu aspektais žymiai padidėja. Šio darbo tikslas ir yra aptarti Europos Sąjungos paramą šalims kandidatėms bei šalims "naujokėms".
Šis darbas tęsia 2003 metais atliktą darbą- EUROPOS SĄJUNGA: VISUOMENĖS POŽIŪRIS Į JOS PLĖTRĄ (remiantis vienos didžiausių viešosios nuomonės tyrimų centro Lietuvoje "VILMORUS" atliktu tyrimu dėl Lietuvos gyventojų požiūrio į Europos Sąjungos plėtrą ir VPU sociologinių tyrimų laboratorijos vykdytu tautinių mažumų pedagogų bei moksleivių apklausa dėl jų požiūrio į ES plėtrą), kuriuo atskleidėme visuomenės bei moksleivių požiūrį į Lietuvą, kaip Europos Sąjungos narę . Sužinojome ko Lietuvos gyventojai tikisi iš Europos Sąjungos. Šiame darbe plačiau panagrinėsime tas politikos sritis kurios labiausiai įtakoja gyvenimo pokyčius šalyse kandidatėse bei narėse. Šiame darbe aptarsime- Europos Sąjungos regioninę politiką, Regionų komitetą; PHARE, ISPA, SAPARD, Ekonominės erdvės bei kt. ES programas bei Pavienių ES valstybių paramą šalims kandidatėms; Europos Sąjungos parama silpniau išsivysčiusioms ES narėms ir regionams. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis35 puslapiai 
Dydis68.37 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Europos Sajungos (ES) regionine politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 35 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Dr. T.Tamošiūnas
Pasidalink su draugais