Išplėstinė paieška
 
 

NATO raida

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įžanga. NATO raida. Kas yra NATO? NATO istorija. Kokia yra Šiaurės Atlanto sutarties reikšmė? Pokyčiai ir pereinamumas. Madrido aukščiausiojo lygio susitikimo reikšmė. Kodėl NATO kviečia kitas valstybes tapti Aljanso narėmis? Aljanso atvėrimo naujoms narėms procesas. Vidinis Aljanso atsinaujinimas. Kaip veikia NATO? Lietuvos kelias į NATO. Sunkus Lietuvos kelias į NATO. Procesas ir svarbiausi įvykiai. Išvados.

Ištrauka

Po šaltojo karo dalinai išnyko globalinių konfliktų grėsmė suteikdama didesnį saugumo pojūtį. Kita vertus, atsirado naujos, neretai nenumatytos ir neprognozuotos problemos. Tokiu pavyzdžiu galėtų būti grėsmė iškilusi Europos žemyno stabilumui apskritai dėl esamų ženklių skirtumų saugumo srityje tarp Vakarų ir Rytų Europos, etninių ar kitų lokalinių konfliktų, atvirų ir slaptų teritorinių reikalavimų, diskusijų sienų klausimu.
Esamos Europos saugumo struktūros ir ypatingai Šiaurės Atlanto Aljansas, buvo įkurtas taip vadinamos Vakarų bendruomenės interesų, vertybių ir pačios sistemos gynimui. Minėtos struktūros atliko šį vaidmenį ir tai turėjo neginčijamos įtakos, formuojant nuomonę apie jas Vidurio ir Rytų Europoje kaip patikimą saugumo garantą nuo išorės grėsmių, o taip pat ir politinio stabilumo garantą būtiną demokratijos bei visuotinio gerbūvio puoselėjimui ir vystymui.
Beveik prieš dešimtį metų buvo suformuluoti trys pagrindiniai Lietuvos užsienio politikos tikslai: narystė Europos Sąjungoje, narystė NATO ir geri santykiai su kaimynais. Šituo keliu Lietuva ištvermingai ir kantriai žengė ilgus metus. Dabar šie tikslai iš esmės pasiekti. Lietuvos padangę saugo NATO naikintuvai, o Lietuvos ūkis tapo ES sudėtine dalimi, su kaimyninėmis valstybėmis pasirašyta daugybė bendradarbiavimo sutarčių.
Užsienio politikos tikslų įgyvendinimas pareikalavo daug ryžto ir įvairių politinių jėgų bei visuomenės sluoksnių sutarimo. Vertinimų yra įvairių. Be abejo, ne viskas pavyko. Būta ir nekompetencijos, nuolaidžiavimo, tuščių frazių apie puikų kaimyninį bendradarbiavimą, bet taip pat konstruktyvaus užsispyrimo. Būta ir sparčios, būtinos, tačiau taip pat kartais ir skausmingos reformos.
Sakoma, kad, pasiekus tikslą, atsipalaiduojama ir kartais užmirštama, ką politinė partnerystė reiškia tautos ir valstybės visapusiškai raidai. Lietuvos priėmimas į NATO Lietuvai suteikė tokią apsaugą, kokios niekada neturėjo ir tebuvo okupacijos sąlygomis išaugusios Lietuvos valstybės piliečių svajonė. Ir visa tai pasiekta vos per vieną dešimtmetį, o tai - galima sakyti - įspūdingas Lietuvos diplomatijos laimėjimas.
Nors tikslas pasiektas apie NATO plėtrą ir Lietuvos integracijos galimybes vis dar kalbama ir diskutuojama įvairiuose Lietuvos visuomenės sluoksniuose. Todėl mes šiame darbe dar karta apžvelgsime kokį kelia Lietuva nuėjo prieš tapdama NATO nare ir kokia NATO raida.
Darbo tikslas: Apžvelgti NATO raidą ir Lietuvos kelią į ją.
Uždaviniai:
• Supažindinti su NATO raida.
• Prisiminti, koks buvo Lietuvos kelias į NATO. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Dydis40.39 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word NATO raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais