Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Totalitarizmas ir jo ideologijos Europoje

Totalitarizmas ir jo ideologijos Europoje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įžanga. Totalitarizmas. Fašizmo atsiradimo prielaidos ir bruožai. Fašizmas Italijoje ir nacizmas Vokietijoje. Fašizmas Italijoje. Fašizmas (nacizmas) Vokietijoje. Fašizmo ir nacionalsocializmo palyginimas. Išvados.

Ištrauka

XX amžiuje kai kuriose Europos šalyse įsitvirtino nedemokratinis režimas, kurio valdžia ir jos institucijų struktūra buvo nesubalansuota. Toks režimas nepripažįsta konstitucinių vertybių, reglamentuoja bei kontroliuoja visuomenės narių veiklą, naudoja prievartą ir savivalę. Vienas iš nedemokratinių režimų yra totalitarizmas, atsiradęs Italijoje, po to paplitęs Vokietijoje ir kitose šalyse. Viena partija, kuriai priklauso valdžia; vyrauja viena ideologija, gynyba ir ekonomika kontroliuojamos visapusiškai; teroristinė policinė kontrolė, vykdoma visų visuomenės socialinių grupių atžvilgiu – tai pagrindiniai totalitarizmo bruožai. Totalitarizmas gyvuoja jį sudarančių ideologijų - fašizmo ir nacionalsocializmo - vardan. Šios ideologijos savo skleidžiamomis idėjomis neigiamai veikė to laiko visuomenę ir turėjo įtakos tolimesniam politikos vystimuisi pasaulyje. Šiandieniniame pasaulyje dar ir dabar jaučiama totalitarizmo pasekmės.

Tikslas: apžvelgti totalitarizmą ir jo ideologijas.
Uždaviniai:
1. Pristatyti totalitarizmo sampratą.
2. Apibūdinti fašizmą, jo bruožus ir įsigalėjimo prielaidas.
3. Apžvelgti fašizmą Italijoje ir nacizmą Vokietijoje.
4. Palyginti fašizmą ir nacionalsocializmą.
Darbo objektas: totalitarizmas ir jo ideologijos.
Metodika: literatūros apžvalga

Totalitarizmas yra, kai vyriausybė gali ir privalo kontroliuoti kiekvieno individo ar grupės kiekvieną veiksmą ir kiekvieną interesą (kontroliuojama pati individo asmenybė, jo sugebėjimai ir net intymus gyvenimas), kad sutvirtintų tautos stiprybę. Todėl pagal totalitarizmo teoriją, vyriausybė turi ne tik absoliučią vykdomąją galią, bet ir neribotas galimybes ją taikyti. Viskas yra jos kompetencija. Kiekvienas interesas ir vertybė – ekonominė, moralinė ir kultūrinė, - kaip nacionalinių išteklių dalis, turi būti vyriausybės kontroliuojama ir panaudojama. Be vyriausybės leidimo negalėjo būti nei politinių partijų, nei profsąjungų, nei pramonės ar prekybos asociacijų. Be jos reguliavimo negalėjo būti nei gamybos, nei verslo, nei darbo. Be jos nurodymo negalėjo būti nei leidybos, nei viešų susirinkimų. Tokios totalitaristinės vyriausybės įrankiu tapo švietimas, iš esmės ir religija, nors nei fašizmui, nei nacionalsocializmui nepasisekė pasiekti nieko daugiau, kaip tik nepritariantį bažnyčios nesikišimą. Laisvalaikis ir poilsis tapo propagandos ir disciplinos ugdymo priemonėmis. Neliko privačios srities, kurią individas galėjo pavadinti sava, ir jokia individų asociacija negalėjo išvengti politinės kontrolės. Visiška kontrolė ir visuotinė nepasitikėjimo atmosfera yra būdinga totalitarizmui [1, p. 909 – 914]. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis16 puslapių 
Dydis32.34 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Totalitarizmas ir jo ideologijos Europoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 16 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais