Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Viešojo ir ne pelno sektoriaus bendradarbiavimo pavyzdžiai

Viešojo ir ne pelno sektoriaus bendradarbiavimo pavyzdžiai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Filantropija. Nevyriausybinių organizacijų vaidmuo. Pelno nesiekiančios organizacijos; Savanorystė Lietuvoje. NVO teisinė aplinka Lietuvoje; NVO ir valdžios bendradarbiavimas. Visuomenės dalyvavimas teisėkūroje. Išvados.

Ištrauka

Valstybės sektorius — tai valstybės biurokratinis aparatas, struktūros, teikiančios paslaugas gyventojams, atliekančios teisės aktų laikymosi priežiūros funkcijas ir kt.
Ne pelno siekiančios organizacijos — tai įvairūs fondai, nevyriausybinės, visuomeninės organizacijos, judėjimai, sambūriai, klubai ir pan.
Kalbant apie nevyriausybines organizacijas reikia paminėti, kad labai dažnai vartojamos giminingos sąvokos – nevalstybinės organizacijos, nepelno organizacijos, pelno nesiekiančios organizacijos, nevyriausybinės institucijos.
Baltijos šalys pagal nevyriausybinių organizacijų ir kitų visuomeninių sambūrių skaičių, aktyvumą bei įtaką visuomenėje bei valdžiai vis dar stipriai atsilieka nuo išsivysčiusių Vakarų valstybių. Kuriamos bei vykdomos įvairios nevyriausybinių organizacijų skatinimo, plėtros bei rėmimo programos.
Nevyriausybinės organizacijos kuriamos piliečių, suprantančių, jog taip jie gali efektyviau ginti savo teises bei atstovauti savo interesams, iniciatyva. Tačiau šioje srityje dar daug reikia nuveikti, kad ne pelno siekiančios organizacijos taptų tikrais pilietinės visuomenės įrankiais.
Darbo objektas: viešojo ir nepelno sektorių bendradarbiavimas.
Darbo tikslas: nustatyti nepelno sektoriaus įtaka viešajam sektoriui, jų bendradarbiavimo galimybes ir pavyzdžius. Išsiaiškinti didėja ar mažėja visuomenės įtaka šalies gyvenimui?
Darbo šaltiniai: nevyriausybinių organizacijų leidiniai, analizes, tyrimai; teisės aktai, reglamentuojantys nevyriausybinių organizacijų veiklą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Dydis48.52 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo ir ne pelno sektoriaus bendradarbiavimo pavyzdziai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais