Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Fašizmas Italijoje

Fašizmas Italijoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Fašistinis judėjimas Italijoje. Italijos fašistų veikla. Musolinis. Musolinis valdžioje. Musolinio asmenybės bruožai. Fašistų socialinė politika. Fašizmo ideologija. Fašizmo filosofija.

Ištrauka

Kai XX amžiaus ketvirtame dešimtmetyje pasaulį ištiko ekonominė krizė, kai kurios valstybės mėgino ją įveikti priimdamos fašizmą. Fašizmas tada buvo naujas, labai savitas ir įtakingas politinis judėjimas.Tokį kelią pasirinko Vokietija, Japonija ir Italija, kurios jautėsi esančios izoliuotos ir nepalankioje padėtyje (Susivienijimo judėjimas Lietuvoje.
Kas tuomet yra fašizmas? "Fašizmo" pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio "fascio", t.y. ryšulys. Senovės Romoje virbų ryšelis su įsmeigtu kirveliu – fašina – buvo valdžios simbolis. Fašina tapo Italijos fašistų ženklu, reiškusiu vienybę, jėgą, teisingumą, senųjų Romos tradicijų tąsą. Tai idėjų ir praktinių veiklos metodų visuma, kuri Italijoje, tikriausiai kaip niekur kitur pasaulyje, pasireiškė klasikiniu būdu. Fašizmas pakeitė daugelio žmonių likimus visame pasaulyje: vieni jų vylėsi, kad fašizmas padės išspręsti visas XX amžiaus problemas, kiti, jausdami nenugalimą pasibjaurėjimą, stojo į kovą su juo antrojo pasaulinio karo metais.
Fašizmas neigia esmines šiuolaikinės demokratijos vertybes, įskaitant pagarbą asmenybei ir jo pagrindinėms teisėms, kalbos, spaudos ir bendravimo laisvėms ir parlamentinei sistemai. Rasė arba nacija yra pagrindinė vertybė, kurią turi puoselėti stipri valstybė. Asmenybės ir institucijos egzistuoja tik valstybės labui. Esant fašizmui, asmenybės negali reikalauti laisvės kaip savo neliečiamos teisės, jie turi paaukoti savo laisvę pareigai tarnauti valstybei. Pagrindinis fašizmo politinis principas teigia, kad visa galia ir valdžia turi būti patikėta vienam vyriausiam valdovui, o ne paskirstyta tarp žmonių. Valdovo asmeninė valia diktuoja pagrindinę ideologiją visai tautai. Musolinis Italijoje, Hitleris Vokietijoje ir Japonijos militaristinės vyriausybės vadovai buvo fašistų tipo diktatoriai (Susivienijimo judėjimas Lietuvoje. Šiame darbe bus aprašomas vienas iš šių fašizmo diktatorių - Musolinis, bei jo politika Italijoje.
Darbo tikslas – išanalizuoti fašizmo politiką Italijoje.
Darbo uždaviniai:
Darbo objektas – fašizmas Italijoje.
Darbo metodika – mokslinės literatūros analizė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Dydis22.4 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fasizmas Italijoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais