Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Lietuvos Respublikos (LR) saugumas ir užsienio politika

Lietuvos Respublikos (LR) saugumas ir užsienio politika

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įžanga. Lietuvos užsienio politika. Integracija į Europos Sąjungą. Narystės NATO siekis. Geros kaimynystės plėtra ir regioninis bendradarbiavimas. Ekonominė ir kultūrinė diplomatija. Užsienio politikos tikslų įgyvendinimas. Lietuvos nacionalinio saugumo problema. Lietuvos nacionalinio saugumo sąvoką. Nacionalinio saugumo politikos tikslas, objektas ir subjektas. Grėsmės Lietuvos saugumui. Nacionalinio saugumo užtikrinimo priemonės. Lietuvos nacionalinis saugumas šiandien. Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos perspektyvos į ateitį. Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Lietuvoje vykdoma užsienio politika – tai visuma prioritetų ir priesakų, kurias nustato valstybės prezidentas. Jais remiamasi renkantis reikiamus veiksmus bei tarptautinių santykių formavimo būdus, siekiant atitinkamų valstybės tikslų. Kitaip sakant, užsienio politika yra aukščiausia valdžios strategija, kuri lemia Lietuvos veiksmus tarptautinėje arenoje. Ta strategija nėra tiksliai apibrėžiama, todėl užsienio politika paprastai apibūdinama valstybės prioritetais bei siekiais atskirose tarptautinių santykių srityse, pavyzdžiui, politiniuose bei ekonominiuose santykiuose su artimiausiomis kaimyninėmis valstybėmis, dalyvavimu tarptautinėse organizacijose bei valstybių sąjungose ir kt. Neretai iš visų tų sričių pasirenkama kuri nors dominuojanti kryptis, ir užsienio politika orientuojama norimiems tikslams toje srityje pasiekti. Lietuvoje pagrindiniai užsienio politikos prioritetai bei siekiai yra: integracija į Europos Sąjungą, saugumo politika, geros kaimynystės plėtra ir regioninis bendradarbiavimas, bei ekonominė ir kultūrinė diplomatija .
Šiame kursiniame darbe bus nagrinėjamas Lietuvos saugumas bei užsienio politika. Taigi, saugumo politika, visų pirma, yra viena iš Lietuvos užsienio politikos sudedamųjų dalių. Tačiau drauge saugumo politika yra ypatinga užsienio politikos dalis - savotiška kitų politikos krypčių sąlyga ir pamatas. Įprasta sakyti, kad Lietuvos saugumo politika yra Euro-Atlantinė, atremta į mūsų šalies narystę Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Tai – svarbiausias mūsų saugumo laidas, tačiau pati užsienio saugumo politika – kur kas platesnė. Lietuva yra taip pat aktyvi Europos saugumo ir gynybos politikos, Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijų narė, esame daugelio saugumą ir stabilumą skatinančių susitarimų ir konvencijų dalyviai.
Ši tema buvo pasirinkta norint susipažinti su pagrindiniais Lietuvos užsienio politikos tikslais ir siekiais. Kokia užsienio politika yra vykdoma Lietuvoje? Kas yra daroma norint užtikrinti saugumą Lietuvoje? Į šiuos klausimus bus bandoma atsakyti šiame kursiniame darbe.
Darbo tikslas – išanalizuoti Lietuvos nacionalinio saugumo ir užsienio politikos gaires.
Darbo uždaviniai:
1. Aptarti Lietuvoje vykdomą užsienio politiką.
2. Išanalizuoti Lietuvos nacionalinio saugumo problemą.
Darbo metodai – mokslinės literatūros analizė.
Darbo objektas – Lietuvos nacionalinis saugumas ir užsienio politika. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Dydis39.93 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) saugumas ir uzsienio politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais