Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Argentinos, Brazilijos ir Čilės valstybių geopolitinės padėties lyginamoji analizė

Argentinos, Brazilijos ir Čilės valstybių geopolitinės padėties lyginamoji analizė

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Argentina, Brazilija, Čilė. Galios nustatymas. Morfologinė galia. Demografinė galia. Ekonominė galia. Karinė galia. Galia išoriniuose santykiuose. Suminiai koeficientai. Išvados.

Ištrauka

Kadangi šiuolaikinės valstybės yra ganėtinai sudėtingi dariniai, jas analizuojant neužtenka nagrinėti tik jų geografinę ir demografinę padėtį – taip pat svarbūs yra politiniai, ekonominiai, kariniai ir kultūriniai aspektai. Nors valstybės kaip tokios egzistuoja jau ilgai, ilga laika jos buvo uždaros sistemos, ir tik su komunikacijos priemonių plėtra jos įgavo galimybes bendrauti tarpusavyje, ėmė kurtis valstybių sistemos, o šiuo metu ir pasaulinė valstybių sistema. Tai reiškė, kad tarp valstybių atsirado tam tikra komunikacija, mainai ir tarpusavio priklausomybė. Tokioje padėtyje tolesnė valstybės ekspansija gali vykti tik kitos arba kitų šalių sąskaita.
Šiuolaikines valstybes tirianti geopolitika pabrėžia geografines šalies savybes, kaip reikšmingai veikiančias valstybės ūkio pobūdį, jo raidą, jos gyventojų demografinę kompoziciją ir būdo savybes. Svarbiausia, geopolitika bando susieti valstybės geografinę padėtį su jos galios sklaida erdvėje. Tartum įvedama nauja dimensija analizuojant žemėlapį. Geopolitikoje valstybės nėra statiški dariniai, jos vykdo ekspansiją, bando kaupti ir realizuoti savo galią ir gerinti savo geopolitinę padėtį, kuri valstybėms visada buvo labai svarbi. Ji apsprendė ne vienos šalies istorinę raidą, neretai ir išlikimo klausimą.
Todėl analizuojant geopolitinę valstybės padėtį be politinės, demografinės ir ekonominės geografijos žinių, būtina apibrėžti valstybės galias ir silpnuosius taškus, nurodyti tos galios sklaidos vektorius ir kitų geopolitinių subjektų įtakos valstybei mastus.
Šio darbo objektas - trys vienos iš labiausiai pažengusių, tačiau pakankamai skirtingose geopolitinėse padėtyse esančios Lotynų Amerikos šalys: Argentina, Brazilija ir Čilė. Vertinant šių šalių galią remiantis statistine ir politine informacija bus matuojama jų morfologinė, demografinė, ekonominė, karinė galia bei galia išoriniuose santykiuose. Palyginti valstybių galias ir nurodyti išvadas padės galios indeksas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis18 puslapių 
Dydis33.91 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Argentinos Brazilijos ir Ciles valstybiu geopolitines padeties lyginamoji analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 18 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Dokt. G.Burbulytė
Pasidalink su draugais