Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Lietuvos Respublikos (LR) Seimas ir jo funkcijos

Lietuvos Respublikos (LR) Seimas ir jo funkcijos

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Sąvoka "Seimas". Seimo įtaka valstybės valdyme. Seimo sudėtis ir struktūra. Darbo pasidalinimas Seime. Išvados.

Ištrauka

Įsijungią televizorių, pervertią spaudą labia dažnai susiduriame su sąvoka " Seimas", "Seimo narys". Tačiau ar kievienas žinome kas tiksliai sudaro Seimą ir kaip ši įstatymų leidžiamoji struktūra veikia?
Prisiminkime, kad kaip valstybinė valdžia Seimas Lietuvoje atsirado jau XV a. antrojoje pusėje. Tuo tarpu įstatymų leidžiamąja institucija Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Seimas tapo XVI a. pradžioje, tačiau tuo metu jis dar nebuvo pilnavertė legislatyvinė institucija. Taigi, matome, kad Lietuvos Respublikos Seimo raida apima gana platų laikotarpį. Dar 1936-1940 m. Lietuvos Respublikos Seime buvo tik 49 atstovai, tarp kurių nebuvo nei vienos moters. Šių dienų Lietuvos Respublikos Seimas nuo prieŠ II Pasaulinį karą veikusių Lietuvos Respublikos Seimų skiriasi ne tik savo sudėtimi, bet ir darbo pasidalinimu bei funcijomis.
Savo kursiniame darbe aš apžvelgsiu Seimo įtaką valstybės valdyme, Seimo sudėtį bei struktūrą. Aprašysiu kokios yra Seimo Pirmininko, jo pavaduotojų, Seimo kanclerio, valdybos, seniūnų sueigos, frakcijų, komitetų bei komisijų funkcijos bei darbo pasidalinimas priimant įstatymus. Išanalizuosiu kokias funkcijas ir darbus atlieka Seimo kanceliarija, bei kas ją sudaro. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Dydis29.85 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos (LR) Seimas ir jo funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Kursiniai darbai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais