Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Politinė lyderystė

Politinė lyderystė

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Politinės lyderystės sampratų įvairovė. Politinio lyderio koncepcijos. Politinių lyderių tipologizacija. Politinis lyderis: asmenybė ir elgsenos ypatumai. Politinio lyderio įvaizdžio formavimo psichologiniai aspektai. Politinio lyderio funkcijos. Lyderio ir jo komandos sąveika. Politinio lyderio komunikacijos vadyba. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Politinis gyvenimas yra sudėtingas ir įvairiapusis reiškinys, susidedąs iš emocijų, jausminių bei praktinių-daiktinių žmogaus ir visuomenės politinės būties apraiškų visumos.
Pažinti visuomenės politinį gyvenimą yra svarbu, tam, kad suvoktumėm visuomenės gyvenimą apskritai. Vienas iš labiausiai dominančių ir aktualių politikoje problemų – "politinės lyderystės" problema.
Lyderystė kaip socialinis reiškinys turi visuomeninį charakterį.. Su šiuo socialiniu reiškiniu žmogus susiduria jau nuo pat vaikystės.Gyvenant šeimoje, tėvas arba motina užima šeimos lyderio pozicijas. Mokykloje lyderiu tampa auklėtojas, mokytojas arba mokinių grupės atstovas. Išaugę mes žavimės politiniais lyderiais, jų sugebėjimais ar veikla. Tad galima drąsiai teigti, kad lyderystė kaip socialinis reiškinys mus lydi visą gyvenimą ir paliečia visas gyvenimo sferas.
Tuo tarpu sąvoka "lyderyste" apima tokias kategorijas kaip politinis lyderis, valstybinė-politinė organizacija ir jos institutų kompleksą. Todėl visos asociacijos mūsų gyvenime yra politinės ta prasme, kad jos sudaro prielaidas kovai dėl valdžios, lyderiavimo.
Todėl ir norėčiau aptarti mano kursiniame darbe šią problemą.Taip pat apibrėšiu "politinės lyderystės" sąvoką, "politinės lyderystės" sampratų įvairovę, apžvelgsiu "politinės lyderystės" koncepcijų spektrą nuo senųjų laikų iki šių dienų. Taip pat aptarsiu politinio lyderio kaip "politinės lyderystės" sudedamojo komponento sampratą bei reikšmę, išnagrinėsiu siūlomas politologų politinio lyderio kaip politinio proceso dalyvio tipologizacijas. Aptarsiu politinio lyderio funkcijas bei jo elgesenos tipų įvairovę. Bet vienas svarbiausių mano keliamų šio darbo uždavinių – tai aptarti šiuolaikinio politinio lyderio ir ‘politinės lyderystės" kaip reiškinio problematiką. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-11-26
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis34.08 KB
AutoriusDija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Politine lyderyste [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą