Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Lietuvos Respublikos 1992 metų Konstitucijos rengimas ir priėmimas

Lietuvos Respublikos 1992 metų Konstitucijos rengimas ir priėmimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Įvykiai lėmę Konstitucijos atsiradimą. Konstitucijos rengimo ir priėmimo procesai. Parengiamasis etapas ir pirmieji žingsniai. Konstitucinių konfrontacijų etapas. Politinių jėgų kompromisas ir Konstitucijos priėmimas. Išvados.

Ištrauka

"...Ši Lietuvos Respublikos Konstitucija gimė kaip kompromisas tarp parlamentinės ir prezidentinės respublikos šalininkų; kompromisas tarp Seimo daugumos ir opozicijos.." [ A.M. Brazauskas] Tokia citata galima pradėti rašyti darbą apie 1992 m. Konstituciją, kuri tapo pirmoji nepriklausomos Lietuvos, su pirmuoju Respublikos Prezidentu.
Praėjusiame šimtmetyje Lietuva net du kartus atkūrė savo valstybingumą. 1918m. vasario 16d. priimtas Aktas išreiškė tautos siekį po daugiau nei šimto metų vėl turėti savo valstybę. Tačiau jau 1940m. sovietinė okupacija nutraukė laisvos valstybės egzistavimą, sustabdė krašto ekonominę bei socialinę raidą net penkiems dešimtmečiams. Ir tik tuomet kai atrodęs galingas ir nepažeidžiamas milžinas – SSRS, devintojo dešimtmečio pabaigoje pradėjo byrėti, tik tuomet Lietuva sugebėjo atsitiesti. Sąjūdžio pergalė 1990m. vasario 29d. demokratiniuose rinkimuose į LTSR Aukščiausiąją Tarybą išreiškė tautos valią parlamentiniu būdu atkurti Lietuvos valstybingumą. 1990m. kovo 11d. Aktu buvo atkurtas formalus Lietuvos valstybingumas, Lietuvos Respublika teisiniu ir politiniu požiūriu atsiribojo nuo SSRS, tačiau kintant Lietuvos visuomenės politiniams, ekonominiams ir socialiniams santykiams, tiko tik pradiniam laikotarpiui pereinant iš totalitarinio režimo į demokratiją. Toks aktas negalėjo būti Lietuvos teisinės sistemos pagrindu, nes nevisiškai atitiko demokratinių valstybių konstitucinių principų. Taip tautos suverenitetui užtvirtinti buvo reikalinga nauja, visos tautos priimta Lietuvos Respublikos Konstitucija.
Darbo tikslas:
Rašydama darbą apžvelgsiu Lietuvos Respublikos Konstitucijos parengimą. Aptarsiu įvykius kurie lėmė Konstitucijos atsiradimą ir galiausiai jos priėmimą. Darbo pabaigoje pateiksiu atitinkamas išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos referatas
KategorijaPolitologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis16.78 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos 1992 metu Konstitucijos rengimas ir priemimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais