Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Išsiplėtusios Europos Sąjungos kultūrinė, politinė ir ekonominė ateitis

Išsiplėtusios Europos Sąjungos kultūrinė, politinė ir ekonominė ateitis

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Europos Sąjungos plėtra. Pagrindiniai Europos Sąjungos ateitį įtakojantys veiksniai. Lisabonos sutartis. Globalizacija. Kitų pasaulio valstybių įtaka Europos Sąjungai. Europos Sąjungos ateitis. Europos Sąjungos kultūrinė ateitis. Europos Sąjungos politinė ateitis. Europos Sąjungos ekonominė ateitis. Išvados.

Ištrauka

"Išauš diena, kai visos šio žemyno tautos, neprarasdamos savo išskirtinių ypatumų ar šlovingo savitumo, susijungs į aukštesnę sąjungą ir sudarys Europos broliją. Išauš diena, kai nevyks jokie kiti mūšiai, o rungsis tik mintys – bus idėjoms atviros erdvės. Išauš diena, kai kulkas ir bombas pakeis rinkėjų balsai."
Viktoras Hugo (Victor Hugo) šiuos pranašiškus žodžius ištarė dar 1849 metais, bet prireikė daugiau nei šimtmečio, kad jo utopinės prognozės pradėtų pildytis. Per tą laiką du pasauliniai karai ir kiti nesuskaičiuojami konfliktai Europos žemėje nusinešė milijonus gyvybių. Kartais atrodė, kad vilties nebėra. Dabar, sulaukus XXI a. pradžios, Europos ateities perspektyvos atrodo šviesesnės, tačiau kyla ir naujų sunkumų bei iššūkių. Europos neaplenkė ekonominė krizė, jos darnumą mažina vidiniai nesutarimai, tokie kaip nesklandus Lisabonos sutarties ratifikavimas, o ir pasauliniu mąstu ES vaidmuo silpnėja. Tačiau, nepaisant visko, Europa nepasiduoda ir toliau vystosi.
Taigi, įdomu kokia ateitis laukia šios didelės organizacijos? Toks ir būtų šio darbo tikslas: išsiaiškinti kokia ateitis laukia Europos Sąjungos, apžvelgiant kultūrinį, politinį ir ekonominį aspektus.
Tikslui pasiekti iškelti tokie uždaviniai:
• Apžvelgti Europos Sąjungos plėtrą;
• Aptarti, kokie veiksniai šiuo metu labiausiai daro įtaką Europo Sąjungai ir jos ateičiai;
• Nustatyti tolimesnes Europos Sąjungos vystymosi tendencijas ir išsiaiškinti kokia kultūrinė, politinė ir ekonominė ateitis jos laukia.
  ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos referatas
KategorijaPolitologija
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Dydis69.42 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Issipletusios Europos Sajungos kulturine politine ir ekonomine ateitis [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Sinevičienė
Pasidalink su draugais