Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Politikos mokslas — socialinis mokslas (20)

Politikos mokslas — socialinis mokslas (20)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Politikos mokslo samprata. Politikos samprata. Politikos mokslo struktūra. Politikos mokslo funkcijos. politikos mokslo raida ir jos etapai. Politikos mokslo formavimasis. Politikos mokslo raidos etapai. Politikos mokslo problematika. Išvados.

Ištrauka

Terminas "politika" – nuoroda į valstybės gyvenimą. Senovės graikų kalba žodis polis reiškia miestą valstybę , o iš šio žodžio sudarytas būdvardis politikos – visa tai, kas susiję su valstybe, su valstybės gyvenimu.
Politologija – tai socialinis mokslas ,nagrin4jantis politiką ir jos teoriją, analizuoja politines sistemas . Šis mokslas susiformavo XX a. 5-ame dešimtmetyje. Anksčiau buvo laikyta kaip viena iš filosofijos pakraipų.
Svarbiausios politikos mokslo temos yra sistemų tarpusavio santykiai, politinės partijos ir viešoji nuomonė, kurią sudaro žiniasklaida ir įvairūs rinkimai.
Galime sakyti, kad nors ir politikos studijos jau buvo ir Senovės Graikijos laikais, bet tai yra dar gan jaunas socialinis mokslas.
Politikos mokslas atsirado XIX a. kartu su sociologija, vykstant industrijos procesui. Tuo tarpu politikos mokslas atsiskiria nuo ekonomikos mokslo ,kuris buvo vadinamas politine ekonomika.
Darbo tikslas: politikos mokslą susieti su socialiniais mokslais.
Uždaviniai:
1. Sampratos pateikimas tarp politikos mokslo ir socialinio mokslo.
2. Politikos mokslo, kaip socialinio mokslo kilmė ir jos raidos etapai.
3. Aptarti politikos mokslo problematiką.

Politologija-vienintelis socialinis mokslas, nagrinėjantis politicos mokslą.Kad būtų aiškiau suvokti politikos mokslo esmę, pirmiausia reikia žinoti ką iš viso reiškia terminas politika .
Politika – tai talpus ir sudėtingas reiškinys, neretai įvardijamas kaip pati sudėtingiausia politologijos mokslo atšaka . Politika yra labia įvairus mokslas.
Pirmieji politikos sampratą kildina iš antikinių mąstytojų Platono (427-347 pr. Kr.) ir Aristotelio (384-322 pr. Kr.); pastarajam priskiriamas politikos, kaip meno ir mokslo valdyti valstybę, apibūdinimas. Aristotelis traktate "Politika" tyrė valstybę jos valdymą, skirtingas valdymo formas. Šiame traktate jis pabrėžė, kad politika yra valstybės valdymo menas, glaudžiai susijęs su praktinėmis žiniomis. Aristotelis skyrė du politikos pažinimo lygius: kasdienį, išplaukiantį iš politinės praktikos ir politikos tyrinėtojo. Politiką jis laikė pagrindiniu mokslu, o visus kitus – tik jos tarnaite. Jis teigė, kad geroje valstybėje tiktai įstatymai, o ne koks nors asmuo turi būti aukščiausias suverenas. Tikrasis politinis valdymas remiasi rimu valdovo veiksmams. Jo manymu mąstytojas turi siekti sukurti idealios valstybės modelį ir užsiimti jau esamų valdymo formų tobulinimo tyrimais. Šis filosofo tikslas – geriausio valstybės modelio sukūrimas.
Politologijos mokslas vertinamas lyg objektyvus reiškinys, kutis tirai tam tikrą žmonių veiklos rūšį, norėdamas išsiaiškinti jos paskirtį. Politika atsiranda tuomet, kai žmonės gyvena ir kažką veikia kartu.
Taip pat politika apibūdinama kaip bendro žmonių gyvenimo visuomenėje organizavimo ir nuolatinio reguliavimo veikla. Būdama viešųjų reikalų tvarkymo procesas, mūsų kasdienybėje ji reiškiasi valdymo, valdžios santykių pavidalu ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos referatas
KategorijaPolitologija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis29.39 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Politikos mokslas -- socialinis mokslas (20) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • V. Anuškevičius
Pasidalink su draugais