Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Kaimo plėtros politikos formavimasis ir raida Lietuvoje bei Europos Sąjungoje

Kaimo plėtros politikos formavimasis ir raida Lietuvoje bei Europos Sąjungoje

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Kaimo plėtros ir regioninės politikos referatas. Įvadas. Kaimo plėtra Lietuvoje. Lietuvos kaimo vizija. Kaimo plėtros politikos instrumentai. Kaimo turizmas. Sistemingas turizmo vystymas ir jo ryšys su "Keturių atramų modeliu". Pelningas, dinamiškas, konkurencingas ir augantis turizmas. Kaimo plėtra Europos Sąjungoje ir Lietuvoje. Europos Sąjungos (ES) kaimo plėtros finansavimas 1994-1999 metais. Kaimo plėtros tendencijos Lietuvoje ir kitose ES šalyse. Pajamos iš žemės ūkio. Ūkininkaujančiųjų amžius. Austrijos patirtis. Suomijos kaimo plėtra. Vokietijos plėtros ypatumai. Pasiūlymai Lietuvai. Integracijos į ES teigemas poveikis bei laukiami rezultatai kaimo plėtros politikoje. Lėšos kaimo plėtrai. Lietuvos kaimo plėtros politikos raida: nuo pasirengimo narystei iki kaimo plėtros 2007-2013 metais. Parama pagal Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo priemones (2004-2008 metais). Parama pagal Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo priemonės orientavimo skyrių. Parama pagal Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo priemonės garantijų skyrių. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos kaimas apima 97,3 proc. šalies teritorijos. Daugiau kaip pusę žemės ploto sudaro žemės ūkio naudmenos. 2001 metais(gyventojų surašymo duomenimis) kaimo gyventojų skaičius buvo 1146,1 tūkst. arba 32,8 proc. visų šalies gyventojų. Apie pusė jų – darbo jėga – užimtieji ir bedarbiai.
Lietuvai tapus ES nare, pasirengimo narystei rūpesčius pakeis ES žaidimo taisyklių įsisavinimas, kad galėtume kuo veiksmingiau pasinaudoti teikiama parama. Didesnę reikšmę negu iki šiol įgis kaimo plėtra – įvairūs infrastruktūros ir socialiniai projektai. Palyginti su išsivysčiusiomis ES šalimis, Lietuvos kaimo infrastruktūra yra žemo lygio. Tai reiškia, kad atsiveria didelės galimybės patenkinti mūsų šalies poreikius ir pagerinti kaimo padėtį.
Bendras 2007-2013 metų kaimo plėtros strategijos tikslas užtikrinti augimą, didinant žemės ir maisto bei miškų ūkio konkurencingumą, sukuriant galimybes ekonominės veiklos kaime įvairinimui ir gyvenimo kokybės kaime gerinimui, tuo pačiu puoselėjant esamas gamtines, žmogiškąsias ir kitas vertybes, mažinant skirtumus tarp miesto ir kaimo bei tarp atskirų regionų.
Kaimo plėtros tikslas – mažinti kaimo vietovių ir bendruomenių atsilikimą nuo miesto. Kaimo plėtra numato paramą ūkiams modernizuoti, maisto kokybei gerinti, ūkininkų pajamoms užtikrinti, ekologinei pusiausvyrai ir kaimo kraštovaizdžiui atkurti, alternatyviems verslams ir darbo vietoms kaime kurti, darbo ir gyvenimo sąlygoms gerinti, lygioms kaimo ir miesto gerovės galimybėms palaikyti. BŽŪP atsirado nauja kryptis – ji remiasi jau nebe tik tradiciniu žemės ūkiu, bet ir kaimo plėtra. Kaimo plėtrą imta vadinti antruoju BŽŪP ramsčiu.
Lietuvai tapus ES nare, atsiveria galimybė gauti didelę paramą iš ES struktūrinių fondų. Parama kaimo plėtrai gali būti didesnė negu tiesioginės išmokos už žemės ūkio produkciją. ES paramai įsisavinti pirmiausia būtina įvaldyti ES žaidimo taisykles. Reikia laikytis lėšų koncentravimo, decentralizavimo, administravimo supaprastinimo principų. Lėšų koncentravimas reiškia, kad vienas regionas turi teisę gauti net keturių kaimo plėtros krypčių (programų) paramą. Naujosioms narėms numatoma teisė dar į dvi papildomas programas. ES šalyse plačiai praktikuojamas atskirų projektų rengimo iniciatyvos "iš apačios į viršų" ("bottom up") principas, nes manoma, kad vietinės institucijos kaimo poreikius žino geriau negu centrinės. Tai būtų sektinas pavyzdys ir Lietuvai. Atsižvelgiant į Europos Komisijos siūlymą ir padėtį Lietuvos kaime, Kaimo plėtros plane (KPP) 2004-2006 m. numatytos septynios kaimo plėtros programos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos referatas
KategorijaPolitologija
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Dydis105.67 KB
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Kaimo pletros politikos formavimasis ir raida Lietuvoje bei Europos Sajungoje [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • A. Aleksandravičius
Pasidalink su draugais