Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Politologija>Valstybės valdymo principai pagal Makiavelio "Valdovą"

Valstybės valdymo principai pagal Makiavelio "Valdovą"

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Valstybes valdymo principai pagal N.Makiavelio knyga "Valdovas"

Ištrauka

Įvadą, įprasta pradėti nuo priežasčių, paskatinusių parašyti šį darbą, parodyti tikslus bei uždavinius, atskleisti turinio esmę.
Viena iš priežasčių, nulėmusių temos pasirinkimą - reikalingos medžiagos ir literatūros prieinamumas. Dauguma pasiūlytų temų gana sudėtingos ir mano pastangos rasti pakankamai medžiagos pagal įdomesnę iš jų, buvo bergždžios. Galbūt toks yra mano būdas, kuris neleido supaprastinti rimtų kūrinių bei temų ir paversti juos "Ribotomis versijomis" tik tam, kad lengvai parašyčiau savo darbą. Juolab, kad skaityti tokį darbą būtų ne itin maloni pramoga.
Kita priežastis - mano domėjimasis filosofija, kaip mūsų būties teorija, kuris suteikia daugiau laisvės mūsų minties saviraiškai ir tuo pat metu neverčia pašėlusiai ieškoti reglamentų, jų komentarų, ir paskutinių pakeitimų. Smagiausia man buvo suvokti tai, kad Makiavelio darbo "Valdovas" skaitymas visiškai nevargina. Tiesa sakant, kai antrą kartą perskaičiau šį politinį traktatą, supratau, kad jis skirtas ne tik valdovams, kaip teigia autorius.
Politologija tai pažinimas, per kurį žmonija keliauja pravaikščiotais keliais, atsižvelgdama ir pasimokydama iš tų klaidų, kurias darė mūsų protėviai. Vertinant Makiavelio politinę filosofiją, kuri yra grindžiama neskaidomu, beribės autokrato galios, monarcho valdymu, modernios visuomenes akimis, kuri yra susipažinus su XX a. padariniais Europoje, būtų galima teigti, kad Makiavelio politikos ir moralės atskyrimas, atvedė žmoniją prie baisių padarinių. Sekdami Makiavelio pavyzdžiu, atliksim trumpą ekskursiją į 20-ojo amžiaus istoriją ir prisiminsiu tokias svarbias politines figūras kaip Stalinas ar Hitleris – ar tik ne juos mes prisimename, skaitydami "Valdovą"?
Autorius kūrinyje "Valdovas" net nekalba apie respublikas. To priežastis yra tai, kad jo gyvenime dar nebuvo šiuolaikinių respublikų, jis negalėjo kalbėti apie tai, kas jam buvo nežinoma. Tačiau feodalinės valstybės santvarka yra tikrai jo sritis.
Referato tikslas: išnagrinėti N. Makiavelio pagrindinius politinės veiklos principus.
Referato užduotis: išsiaiškinti N. Makiavelio nuomonę dėl moralinių problemų, kylančių valdant. Ištyrinėti mokslininkų, tyrusių N.Makiavelio palikimą žmonijai, nuomones.
Tyrimo objektas - N. Makiavelio knyga "Valdovas".
Kursinį darbą sudaro įvadas, trys skyriai, išvados ir literatūros sąrašas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos referatas
KategorijaPolitologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis26.78 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes valdymo principai pagal Makiavelio Valdova [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla / 2 Klasė/kursas
  • A.Jankauskas
Pasidalink su draugais