Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Etninė turkų mažuma Bulgarijoje

Etninė turkų mažuma Bulgarijoje

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Identitetas. Religijos diskriminacija. Dalyvavimas politikoje. Švietimas ir kalba. Išvados.

Ištrauka

Turkų etninė mažuma Bulgarijoje yra pati skaitlingiausi ir siekia beveik 10% visos Bulgarijos populiacijos. Pradėję į Bulgariją keltis dar XIVa. Kaip Osmanų imperijos islamizacijos politikos vykdytojai, nuo 1905m Bulgarijai atgavus nepriklausomybę nuo Osmanų imperijos jie išliko viena problematiškiausių etninių mažumų šalyje, tam didelės įtakos turėjo religiniai skirtumai, istorinės nuoskaudos bei kiti faktoriai.
Nuo pat antrojo pasaulinio karo pabaigos turkų etninės mažumos klausimas buvo pats opiausias Bulgarijos-Turkijos tarpvalstybiniuose santykiuose. Komunistų valdymo laikotarpiu Bulgarijoje (1946-1989) politika turkų mažumos atžvilgiu buvo nenuosekli: ji dešimtmečiais radikaliai keitėsi nuo tolerancijos ir integracijos politikos iki diskriminacijos, teisių apribojimo, siekiant turkus asimiliuoti su bulgarais. 1984-1985m, Bulgarijos diskriminacinė politika turkų mažumos atžvilgiu pasiekė apogėjų – įsakymas liepęs turkiškus vardus pasikeisti į bulgariškus lėmė masinę Bulgarijos turkų emigraciją į Turkiją.
Griuvus komunistiniam rėžimui Bulgarijoje (1989m. lapkritis) politika turkų mažumos atžvilgiu taip pat ėmė keistis iš esmės. Šiandien Bulgarijos – Turkijos tarpvalstybiniai santykiai yra stabilūs. Bulgarijoje turkų mažumos teisės yra saugomos įstatymų, jie dalyvauja politikoje, sprendimų priėmimo procese.
Šio darbo objektas yra etninė turkų mažuma šiuolaikinėje Bulgarijos valstybėje. Darbo tikslas yra aprašyti turkų mažumos padėtį, jų teises, vaidmenį bei Bulgarijos vykdomą politiką turkų mažumos atžvilgiu nuo 1989m. Metodas - naudojamas aprašomasis analitinis metodas.Jis padeda pakankamai gerai pateikti informaciją apie situaciją ir įvykius, kurie vyksta (ar vyko netolimoje praeityje). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos referatas
KategorijaPolitologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.1 KB
Autoriussarune
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasGintarė Žukaitė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word turku etnine mazuma bulgarijoje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Gintarė Žukaitė
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą