Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Interesų grupių vaidmuo politikos formavimo procese

Interesų grupių vaidmuo politikos formavimo procese

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Interesų grupių samprata. Interesų grupių ištakos. Interesų grupės. Interesų grupių klasifikacija. Interesų grupių ir vyriausybės sąveika. Sąveikos formos. Interesų grupių galios elementai. Interesų grupių funkcijos. Interesų grupių efektyvumas. Išvados.

Ištrauka

Interesų grupės – tai piliečių organizacija, vienijanti žmones, turinčius benrą interesą, ir siekianti įgyvendinti savo bendrus interesus bei daryti įtaką valstybės politikai, kad vyriausybė atkreiptų dėmesį į siekiamą apginti interesą. Kitaip tariant, interesų grupės – tai organizuotos piliečių grupės siekiančios, kad vyriausybė laikytųsi joms palankios politikos. Įvairūs politologai skirtingai vertina interesų grupes bei jų veiklą, todėl yra teigiama, kad siekdamos savo interesų jos dažnai iškreipia politikos formavimą, nes politikai yra priversti tenkinti siaurus interesus, todėl taip pažeidžiamas visas visuomeninių interesų balansas. Šalyje padaugėjus interesų grupėms, išsiplečia ginamų interesų ratas. Tokių grupių veikla tampa nekontroliuojama ir taip sutrinka sprendimų priėmimo aparatas, nes vyriausybei tampa sunku suderinti įvairius reikalavimus ir siekius. Juolab kad dažniausiai interesų grupės gina tiktai siaurus savo narių interesus kitų grupių interesų sąskaita. Todėl lieka aktualus klausimas ar interesų grupės yra efektyvios ir ar jos reikalingos politikos formavime? Interesų grupės yra plačiai nagrinėjamos ir analizuojamos. Tačiau bene svarbiausi darbai yra Algio Krupavičio bei Alvido Lukošaičio straipsniai apie šias grupes. Algis Krupavičius savo straipsnyje pateikia įvairių autorių išskirtas interesų grupių klasifikacijas, taip pat funkcijas bei aptaria interesų grupių efektyvumą. Alvidas Lukošaitis taip pat smulkiai aptaria interesų grupių svarbiausius aspektus.
Rašydama darbą išsikėliau tikslą aptarti interesų grupes. Todėl mano darbo objeku tapo interesų grupės. Naudoti metodai: aprašymas, analizė, sintezė, dedukcija. Darbo uždaviniai tikslui pasiekti:
pateikti interesų grupių sampratą bei grupių ištakas;
aptarti įvairių autorių pateiktas interesų grupių klasifikacijas;
išanalizuoti interesų grupių ir vyriausybės sąveiką, jos formas;
apžvelgti tokių grupių galios elementus bei funkcijas;
aptarti interesų grupių efektyvumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos referatas
KategorijaPolitologija
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.57 KB
Autoriustear_
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasJ. Žukas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Interesu grupiu vaidmuo politikos formavimo procese [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • J. Žukas
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą