Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Valstybių formos (2)

Valstybių formos (2)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Valstybės formos sąvoka. Valstybės valdymo formos. Monarchija. Respublika: prezidentinė respublika, parlamentinė respublika, pusiau prezidentinė respublika. Valstybės sandaros formos. Politiniai rėžimai. Išvados.

Ištrauka

Yra žinoma, jog visuomenė, skirtingai nuo valstybės, egzistavo visada, bet ne visada ji buvo pilietinė. Ši atsirado atsiskyrus valstybei nuo socialinių junginių, atskyrus valstybę nuo santykiškai savarankiškos visuomenės gyvenimo srities, daugybės visuomeninių santykių ir išlaisvinus juos nuo valstybės kontrolės. Klostantis pilietinei visuomenei kūrėsi ir šiuolaikinė valstybė.
Dar antikos laikais Plotonas ir Aristotelis siūlė, klasifikuojant valstybes, atsižvelgti: ar valstybės yra valdomos valstybės gerovei, ar tiesiog tik valdovų naudai užtikrinti.
Šiais laikais valstybės forma atskleidžia valstybės valdžios šaltinį, aukščiausiųjų valstybės valdžios institucijų sudarymo tvarką, struktūrą bei šių institucijų teisinę padėtį ir tarpusavio santykius. Šiuolaikinėse valstybėse yra atsiradusi aiškiai išskaidyta valstybės organų ir biurokratijos sistema, kurios centre vyrauja vyriausiasis valstybės organas.
Pasaulio istorijoje galima rasti ne vieną pavyzdį, kur kartais aiškiai pasenusi valstybės forma provokuoja konfliktus arba sunkina iškilusių visuomenei uždavinių sprendimą. Ir priešingai, kai tinkamas valstybės modelis lengvina švelninti visuomenėje kylančias priešpriešas, telkia visuomenę bendriems tikslams įgyvendinti. Todėl yra svarbu žinoti pagrindines valstybės formas, norint kuo geriau suprasti visą valstybės valdymo funkcionavimą. Būtent tai paskatino mane pasirinkti šią temą, kuri yra, mano manymu, labai naudinga tiek bendram išprusimui plėsti, tiek žengiant savo universitetinių studijų specialybės link. Rašant darbą analizavau įvairią mokslinę bei informacinę literatūrą, taip pat šiek tiek rėmiausi informacija internete.

Darbo tikslas – išanalizuoti valstybių formas.
Darbo objektas – valstybė.
Darbo uždaviniai:
1. Pateikti valstybės formos sampratos formuluotę;
2. Išnagrinėti ir apibūdinti galimas valstybių formas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos namų darbas
KategorijaPolitologija
TipasNamų darbai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis86.37 KB
Autoriusvaida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasLeonidas Donskis
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word valstybiu formos [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Namų darbai
  • 16 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Leonidas Donskis
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą