Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Šeimos padėtis Lietuvos politikoje

Šeimos padėtis Lietuvos politikoje

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Paramos šeimai politika: samprata ir reikšmė. Lietuvos valstybinės šeimos politikos teisiniai pagrindai. Šeimos koncepcija Lietuvos Respublikos Konstitucijoje. Paramos šeimai politika strateginiuose ir kituose teisės aktuose. Lietuvos šeima: politika ir realijos. Valstybinė šeimos politika: praktika. Valstybinės šeimos politikos priemonių taikymo galimybės Lietuvoje. Atostogos ir socialinės išmokos jų metu. Šeimos-darbo derinimo priemonės. Išvados.

Ištrauka

Šeima ir valstybė - dvi nepaprastai glaudžiai susijusios visuomenės institucijos. Kaip teigė graikų filosofas Aristotelis, "šeima – tai valstybės prototipas: bendruomenės ryšiai prasideda šeimoje ir baigiasi valstybėje, kuri turi ginti šeimos gerovę bei jos nuosavybę". Atrodytų, jog šiai šeimos sampratai neprieštarauja ir pagrindinis Lietuvos Respublikos įstatymas 38 straipsnyje skelbiantis, jog šeima yra "visuomenės ir valstybės pagrindas", "valstybė saugo ir globoja šeimą" . Akivaizdu, kad Konstitucijos, o kartu ir pačios valstybės pagrindų kūrėjams šeima buvo vertybė. Vis dėlto šiandienos realijos neleidžia vienpusiškai kalbėti išskirtinę šeimos padėtį Lietuvos politiniame gyvenime.
Dabartinėje Lietuvos politinėje darbotvarkėje bei žiniasklaidoje neretai pasigrista raginimas spręsti įvairias socialines, ekonomines bei demografines valstybės problemas: kovoti su emigracija, mažėjančiu santuokų skaičiumi, senstančia visuomene, nestabiliomis šeimomis bei mažu gimstamumu. Visi šie rodikliai atskleidžia, kad kovoje su minėtomis problemomis valstybės vykdoma paramos šeimai politika nepakankama. Kita vertus, pastaraisiais metais vyko esminiai pokyčiai paramos šeimai sistemoje, o kai kurie iš jų sulaukė ypač kontraversiškų atgarsių.
Vienas iš tokių pavyzdžių – 2008 metų birželį priimta Valstybinė šeimos koncepcija, sulaukusi ne tik pagyros žodžių, bet ir aršių oponentų nuomonių. Žurnalistas, religijotyrininkas Andrius Navickas yra įsitikinęs, kad ši koncepcija yra vienas iškiliausių tų metų Seimo sprendimų, padėjęs vertybinį pagrindą naujai socialinei politikai. O štai 36 parlamentarų grupė apskundė Koncepciją kaip prieštaraujančią Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Vis dėlto 2008 metų Valstybinė šeimos koncepcija yra ne norminis, o programinis aktas , nesukuriantis jokių teisinių pareigų, o tik atskleidžiantis valstybės požiūrį į šeimą bei nurodantis su ja susijusių sprendimų tolesnį kryptingumą. Tačiau jau šių metų kovą žengtas rimtesnių pasekmių turėsiantis politinis žingsnis – svarstymui pateiktas Šeimos politikos pagrindų įstatymo projektas, kurio paskirtis yra nustatyti ne tik moralinius, bet ir teisinės bei finansinės paramos šeimai sistemos principus.
Valstybinė paramos šeimai politika daro įtaką daugelio Lietuvos šeimų gyvenimui, todėl jos veiksmingumas bei iš to kylantys padariniai yra neabejotinai susiję ne tik su atskirų piliečių likimu, bet ir su pačios Lietuvos valstybės ateitimi. Šio darbo tikslas yra atskleisti šeimos padėtį Lietuvoje bei išanalizuoti ir įvertinti, kokiomis praktinėmis priemonėmis valstybėje užtikrinama šeimos socialinė, teisinė ir ekonominė gerovė. Šiam tikslui pasiekti darbe bus remiamasi mokslinių tyrimų, publikacijų bei teisinių aktų analize bei interpretavimu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos referatas
KategorijaPolitologija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32.85 KB
AutoriusRuta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Seimos padetis Lietuvos politikoje [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą