Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Šiuolaikinis liberalizmas

Šiuolaikinis liberalizmas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas - supažindinti visus su šiuolaikiniu liberalizmu, jo ištakomis. Kas yra liberalizmas? Trumpa istorinė liberalizmo apžvalga. Valdžios padalijimo koncepcijos autoriai. Džonas Lokas (1632-1704). Šarlis Luji Monteskjė (1689-1755). Algirdas Degutis bendrai apie liberalizmą. Liberalizmo esmė. Iššūkiai tapatumui. Ar liberalizmo išplitimas - grėsmė jo tapatumui? Liberalizmas ekonomikoje. Nuosavybė. Mokesčiai. Sertifikavimas ir licenzijavimas. Monopolija ir rinka. Išvados. Summary

Ištrauka

Atidžiai skaitydama kursinių darbų sąrašą apsistojau ties šia tema. Manau, kad būtent šiuolaikinis liberalizmas - tai labai aktuali tema mūsų gyvenime.
Suprantama, jog mano darbas būtų nepilnas, jei jame nebūtų aprašyta liberalizmo esmė, liberalizmo istorinė apžvalga, filosofų nuomonės. Taip pat jame stengiausi apžvelgti ir liberalizmą ekonomikoje (kas yra aktualu, nes kursinį darbą pasirinkau būtent iš šio dalyko, parodyti esmines tapatumo problemas.
Mano kursinio darbo tikslas - supažindinti visus su šiuolaikiniu liberalizmu, jo ištakomis. Išsamiai paaiškinti kaip mokesčiai, nuosavybė, monopolija ir rinka siejasi su liberalizmu; kaip filosofai, istorikai prieš keletą amžių apibūdino šią ideologiją; aprašyti A. Jokubaičio požiūrį į liberalizmą, pateikti daug išsamių išvadų.
KAS YRA LIBERALIZMAS?
Liberalizmas (lot. liberalis - laisvas) - ideologija, propaguojanti parlamentinę santvarką, demokratines laisves, kapitalistinę ūkininkavimo laisvę ir laisvąją konkurenciją. Pats liberalizmas yra apibūdinams dveim sąvokomis. Tai ekonominio ir politinio liberalizmo sąvokos. Šios savarankiškos sąvokos naudojamos tiktai valstybės veiklos funkcijoms apibrėžti. Ekonominis liberalizmas apima valstybės veiklą išskirtinai ekonomikos srityje, o politinis liberalizmas nagrinėja valstybinės valdžios realizavimo būdus, valstybės ir piliečių tarpusavio santykius.
TRUMPA ISTORINĖ LIBERALIZMO APŽVALGA
Liberalizmas atsirado XVII a., suklestėjo laisvojo kapitalizmo vystymosi laikotarpiu ir tapo klasikine buržuazijos ideologija, o neoliberalizmo forma susiformavo po Antrojo pasaulinio karo. Remiantis prigimtinės teisės teorija, liberalams visi žmonės iš prigimties yra laisvi ir lygūs. Kiekvienas asmuo turi teisę laisvai naudotis visomis teisėmis, planuoti savo gyvenimą, susirasti pragyvenimo šaltinį. Liberalams svarbiausia vertybė yra žmogus ir jo laisvė, taip pat ir laisvė veikti. Bet kokie išoriniai laisvės suvaržymai ir apribojimai, trukdantys reikštis asmens laisvei ir iniciatyvai, turi būti atmesti. Tačiau kiekvienas individas pats turi rūpintis savimi. Jis yra visiškai atsakingas už save ir už tai, kad naudodamasis savo laisvę netrukdytųp tai daryti kitiems. Visuomenė liberalams yra tiktai individų suma. Kiekvienas individas yra svarbesnis už visuomenę. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.31 KB
Autoriusescadashakira
Viso autoriaus darbų12 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVisockaitė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Siuolaikinis liberalizmas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Visockaitė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą