Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Socializmas (6)

Socializmas (6)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Tikslas: aprašyti marksistinį socializmą ir jo pradininkus. Uždaviniai. Įvadas. Socializmo prigimtis. Socializmo pradininkai. Karlo Markso (Karl Marx) biografijos faktai suformavę jo pažiūras. Frydricho Engelso (Friedrich Engels) biografijos faktai suformavę jo pažiūras. Socializmo esmė. Socializmas kaip politinė doktrina. Išvados.

Ištrauka

Šiame savo darbe aprašysiu marksistinį socializmą ir jo pradininkus (K. Marksą, F. Engelsą).
Darbą sudaro keturi pagrindiniai skyriai: 1. Socializmo prigimtis; 2. Socializmo pradininkai; 3. Socializmo esmė; 4. Socializmas kaip politinė doktrina.
Socializmas – tai doktrina, kuri svarbiausiomis vertybėmis laiko socialinę lygybę ir teisingumą. Jo pagrindas yra kolektyvinė nuosavybė ir kolektyvinis paskirstymas.
Marksizmas yra religinio pobūdžio doktrina. Jis žada utopiją, kurioje naujai atgimusi žmonija gyvens beklasėje ir bekonfliktinėje visuomenėje, kurioje valstybinė valdžia nereikalinga.
Pagal K. Marksą (1818 — 1883), istorijos įstatymai yra amžini ir nekeičiami, bet juos pažinti galima tik empiriniais faktais. Karlas teigė, kad:
• klasių egzistavimas tėra susijęs su tam tikromis istorinėmis gamybos raidos fazėmis,
• būtinas klasių kovos rezultatas yra proletariato diktatūra,
• esant šiai diktatūrai, bus panaikintos visos klasės ir pereita į neklasinę visuomenę.
Markso įtaka išaugo ne tiek dėl jo raštų vertės, kiek dėl tuo laiku politinio laisvėjimo sąlygų ir dėl politinio sąjūdžio, kuris siejamas su jo vardu.
Privati nuosavybė yra dižiausias žmonijos blogis. Ji padaro klases, vienus žmones paverčia vergais, kitus jų viešpačiais. Kapitalistinėje visuomenėje nuosavybės turėtojai pasisasavina darbininko sukurtus produktus. Gamta yra visų turtų šaltinis, todėl niekas neturi teisės pasisavinti jos sukurtų gerybių.
Žmonių tarpusavio santykiai yra grindžiami ekonominiais santykiais, visuomenė yra pasidalinusi į priešiškas klases, kurių kapitalizmo sąlygomis lieka tik dvi:
1. Buržuazija
2. Proletariatas.
Marksas suformavo teorinį komunizmo ir įvairių socializmo formų pagrindą. Po Markso mirties jo idėjų praktiškai netaikė jokia šalis. Tačiau komunistinių vyriausybių atsirado daugelyje šalių, plito jo mokymu besiremiantys judėjimai.
Frydrichas Engelsas (1820 — 1895) laikomas vienu iš marksizmo pradininkų.
Žmonijos istorijoje nėra nei vienos ideologijos, palikusios tokį ryškų pėdsaką pasaulio istorijoje. Dėl šios ideologijos žuvo ir tebežūna žmonės. Ja besivadovaujančios valstybės patyrė ekonominį krachą, vis dažniau dienos šviesą išvysta nauji įrodymai apie jos vardu daromus nusikaltimus, tačiau vis viena atsiranda žmonės, kurie ja tiki, arba kurie mano, kad K. Markso mokslas buvo mėginamas įgyvendinti ne taip kaip derėtų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai16 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.27 KB
AutoriusDovile
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasV. Senkus
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socializmas (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 21 puslapis 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • V. Senkus
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą