Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Institucinė sąveika administruojant darbo apsaugą

Institucinė sąveika administruojant darbo apsaugą

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas ir uždaviniai: Aprašyti ir nustatyti kas įtakoja sprendimų priėmimus darbo apsaugos srityje, kaip vykdoma darbo apsaugos politika. Socialinė darbo apsauga kaip viešosios politikos sritis. Socialinė darbo apsauga ir jos tikslai Lietuvoje. Lietuvos darbo politika. Pagrindiniai uždaviniai socialinės apsaugos ir darbo srityje. Institucijos įtakojančios darbo apsaugos politiką. NVO ir viešojo administravimo institucijų bendradarbiavimas. Administravimo struktūra. Darbo apsaugos sistemą užtikrinančių institucijų funkcijos. Viešosios politikos procesas. Racionalaus visapusiškumo teorija. Simonas: ribotas racionalumas. Sprendimų priėmimas pagal Lindblomą. Inkrementalizmo teorija. Strateginė analizė. Mišraus skanavimo teorija. Sprendimų priėmimo kriterijai. Biurokratijos vieta ir vaidmuo demokratiškai įgyvendinant sprendimus. Kontrolės ir konsensuso vertybinės orientacijos. Vertinimas viešojoje politikoje. Sprendimų priėmimo įgyvendinimas viešojoje politikoje. Įstatymų leidybos procedūra.

Ištrauka

Įgyvendinant Lietuvos Respublikos nacionalinę politiką svarbi integracija į ES, tarptautinis bendradarbiavimas socialinės apsaugos srityje. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija dalyvauja rengiant ES Konstitucinės sutarties projekto nuostatas užimtumo ir socialinės politikos srityse.
Lietuvai įstojus į ES svarbu derybų pagalbą užtikrinti savo piliečiams lygiavertės darbo sąlygas bei socialinės garantijas bet kurioje ES šalyje. Tai sudėtingas ir svarbus procesas kuris reikalauja palaipsniui paruošti teisinį pagrindą. Socialinių reikalų ministerija ir kitos valstybės institucijos rengia ir dalyvauja naujų įstatymų projektų procesuose.
Kalbant apie integracijos į ES įtakojamus pokyčius socialinėje sferoje, reikia pastebėti, kad Europos Sąjunga tiesiogiai ir griežtai nereglamentuoja savo valstybių- narių socialinės politikos ir jos formavimas bėi plėtra priklauso visų pirma nuo pačių valstybių vyriausybių. Taip yra dėl skirtingų susiklosčiusių socialinės apsaugos politikos tradicijų, o taip pat ir dėl skirtingos valstybių ekonominės padėtie bei išsivystimo lygio.

Darbo tikslas ir uždaviniai: Aprašyti ir nustatyti kas įtakoja sprendimų priemimus darbo apsaugos srityje, kaip vykdoma darbo apsaugos politika.
Tyrimo objektas: Lietuvos darbo apsaugos politika sprendimų priėmimo kontekste.
Metodai: Teorinės sprendimų priėmimo medžiagos apžvalga. Pagrindinių kriterijų formuojančų Lietuvos darbo apsaugos politiką nustatymas.
Išvaduose: Pateikti ir suformuluoti kriterijus kuriais rementis priimami sprendimai formuojant viešąją politiką Lietuvos darbo apsaugos srityje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis68.1 KB
Autoriusjtj
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Jukto
Švietimo institucijaISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas
FakultetasISM Kaune
Failo pavadinimasMicrosoft Word Institucine saveika administruojant darbo apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 42 puslapiai 
  • ISM Vadybos ir Ekonomikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Jukto
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą