Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Demokratijos pokyčiai Ukrainoje: "Oranžinė revoliucija"

Demokratijos pokyčiai Ukrainoje: "Oranžinė revoliucija"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Revoliucijų samprata. Revoliucijų požymiai. Ar "Oranžinė revoliucija" apskritai yra revoliucija? "Oranžinės revoliucijos" priežastys ir eiga. "Prorusiška" ir "provakarietiška" Ukraina. L. Kučmos valstybės valdymo ypatumai. "Oranžinė revoliucija" – Ukraina pribrendo demokratijai. Ukraina po "Oranžinės revoliucijos". "Oranžinis duetas". Revoliucijos padariniai. Vakarų ir rytų žiniasklaida apie revoliuciją. Ukrainos integracijos į NATO ir Europos Sąjungą (ES) galimybės ir grėsmės. Išvados.

Ištrauka

Pilietinėje visuomenėje nepasitenkinimas valdžia nėra "uždarytas" vien žmonių sąmonėje. Kiekvieno piliečio pareiga – aktyviai reikšti savo nuomonę, kovoti už savo teises keliant maištus arba revoliucijomis verčiant valdančiuosius. Nepasitenkinimas valdžia, dėl kokių nors priežasčių, apėmęs didžiąją dalį visuomenės – visiškai reali grėsmė kilti pilietiniam karui, bei šimtaprocentinis pagrindas revoliucijai vykdyti. Taigi, prieš ką ir dėl ko buvo vykdoma revoliucija Ukrainoje? Ar ryžtingai siekta demokratija vis dar tokia pat patraukli ukrainiečiams ?
Iš esmės, galima sakyti, jog revoliucijos seka paskui demokratiją, o demokratija – paskui revoliucijas, kadangi tai yra neatsiejami vienas nuo kito dalykai. Tik revoliucijos, maištai, ir kitokie visuomenės nuomonės išraiškos būdai veiksmais gimdo tikrą demokratiją, atspindinčią pagrindinį savo principą - daugumos valią, kuria ir remiasi valstybės valdymas. Tai, kas įvyko Ukrainoje 2004 metais – puikus pavyzdys, iliustruojantis, kad net ir autoritarinės Rusijos šešėlyje gyvavusi valstybė (Ukraina), nėra kurčia savo piliečiams. Priešingai – valstybė išlaikė demokratijos egzaminą, atsigręžė į visuomenę ir nepasidavė išorinių jėgų įtakai. "Oranžinė revoliucija" – tai dar vienas įrodymas, jog demokratija nėra abstraktus žodis, ir tai, kad kiekvienas pilietis yra vertybė, kad galima taikiai kovoti ir taikiai laimėti.
Kita vertus, žvelgiant į minėtus įvykius būtina žiūrėti plačiau. Trokštanti demokratijos visuomenė, teisėtai išrinkta valdžia, valstybės nusigręžimas nuo savo tamsios istorinės praeities – visais šiais žodžiais galima apibūdinti revoliuciją Ukrainoje, tačiau nereikia naiviai manyti, jog tai tik revoliucija, vykusi valstybės viduje. Anaiptol, kadangi ši revoliucija – kogero tapo kryžkele, tarp dviejų "pasaulių" – rytų bei vakarų, tarp autoritarizmo bei demokratijos. Tai nekasdienis įvykis, kuris negalėjo likti nepastebėtas – Ukraina tapo savotišku interesų įgyvendinimo objektu tiek Rusijai, tiek ir vakarų Europai bei JAV.
Prisimenant dabar jau istorija tapusią "Oranžinę revoliuciją", nereikėtų užmiršti jos aktualumo šiais laikais. Analizuojant revoliucinius įvykius bei jos padarinius, reikia tinkamai įvertinti visas su tuo susijusias aplinkybes, kad būtų galima objektyviai nustatyti demokratijos reikšmę, jos vaidmenį ne tik Ukrainos piliečiams, bet ir apskritai kiekvienam iš mūsų.
Šio darbo tikslas – išnagrinėti demokratijos pokyčius siejant juos su "Oranžine revoliucija" Ukrainoje. Šio darbo uždaviniai – atskleisti problemas, lydinčias minėtąją revoliuciją, nustatyti jos padarinius įvertinus pokyčius valstybės valdyme, taip pat išanalizuoti tuometinę bei šiandieninę demokratijos sampratą Ukrainos pilietinės visuomenės sąmonėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis42.11 KB
Autoriuskechas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE. Špokas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Demokratijos pokyciai Ukrainoje Oranzine revoliucija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • E. Špokas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą