Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Indija ir Kinija: kodėl milžines kaimynes valdo skirtingi politiniai režimai

Indija ir Kinija: kodėl milžines kaimynes valdo skirtingi politiniai režimai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Demokratinis režimas. Nedemokratinis režimas. Autokratinis režimas. Totalitarinis režimas. Kinija. Kinijos kelias į komunizmą. Kinijos komunistų partija. Valdžios pasidalijimas Kinijoje. Prezidentas. Leidžiamoji valdžia. Vykdomoji valdžia. Teisminė valdžia. Politinės, asmens ir spaudos laisvės. Indija. Indijos kelias į demokratiją. Indijos valdymo forma. Prezidentas. Vykdomoji valdžia. Leidžiamoji valdžia. Lok Sabha. Rajya Sabha. Teisminė sistema. Politinės, asmens ir spaudos laisvės.

Ištrauka

Valstybinio vadovavimo ir valdymo pagrindinių metodų visuma yra vadinama politiniu režimu. Valstybės valdymo forma ir politinis režimas skatina arba stabdo visuomeninių santykių vystymąsi. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse egzistuojanti absoliutinė monarchija trukdo jas demokratizuoti. Dėl konkrečių istorinių sąlygų atskiros šalies valdymo forma ir politinis režimas ne visada ir ne visur vystosi nuosekliai, todėl dažnai vienas kito neatitinka. Esant tai pačiai valstybės valdymo formai, būna skirtingi režimai ir atvirkščiai: tas pats politinis režimas gali susiformuoti valstybėse su skirtinga valdymo forma. Taigi, norint geriau išanalizuoti vieną ar kitą valstybę, reikia nagrinėti ne tik valstybių valdymo formas, bet ir politinius režimus, t.y. valstybinio valdymo pagrindinių metodų visumą. Šiuolaikinėms valstybėms būdingi du politiniai režimai: demokratinis ir nedemokratinis. (2)
Demokratija ilgą laikotarpį buvo įprasta tik Vakarų pasaulio valstybėms. Azijos, Afrikos ar Pietų Amerikos šalys vadovavosi savais valdymo metodais. Tačiau dvidešimtajame amžiuje pradėjus ristis demokratijos bangoms, šis politinis režimas pasiekė tolimiausius pasaulio kampelius. Tačiau net ir dabar, persiritus trečiajai demokratijos bangai, pasaulyje greta demokratinių valstybių egzistuoja nedemokratiniai režimai.
Indija ir Kinija, dvi Azijos valstybės, vienija maždaug 2,5 mlrd. gyventojų ir yra didžiausios pasaulio valstybės. Jų įtaka šiandieniame pasaulio politiniame ir ekonominiame gyvenime yra neginčijama ir svari. Tačiau šias šalis, kurios turi ilgesnę nei 3000 km ilgio tarpusavio sieną, valdo skirtingi politiniai režimai. Jau daugiau nei 50 metų Indija vadovaujasi demokratiško gyvenimo taisyklėmis, o Kinija – nedemokratiško.
Darbo tikslas: išsiaiškinti, kodėl Indiją ir Kiniją valdo skirtingi politiniai režimai bei apžvelgti šių šalių valdymo organus.
Uždaviniai:
1. Apžvelgti pagrindinius demokratinio ir nedemokratinio valdymo skirtumus.
2. Aptarti Kinijos politinę sistemą
3. Aptarti Indijos politinę sistemą.
Darbo metodika: mokslinės literatūros apžvalga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.58 KB
AutoriusJovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasR. Masionytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Indija ir Kinija kodel milzines kaimynes valdo skirtingi politiniai rezimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • R. Masionytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą