Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Žemės ūkio investicijų politika

Žemės ūkio investicijų politika

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Žemės ūkio investicijų politikos tikslai ir uždaviniai. Žemės ūkio investicijų esmė ir būtinumas. Investicijų rūšys. Žemės ūkio investicijų politikos reikšmė ir tikslai. Žemės ūkio investicijų Lietuvoje kryptys valstybinės investicijų politikos kontekste. Strateginiai tikslai dėl žemės ūkio. Žemės ūkio investicijų politikos uždaviniai. Kaimo ir žemės ūkio plėtros politika. Žemės ūkio investicijų valstybinės politikos Lietuvoje veiksniai ir jų pokyčiai. Žemės ūkio investicijas sąlygojantys veiksniai Lietuvoje. Valstybės misija. Valstybės investicijų reguliavimas. Valstybės investicijos į žemės ūkį, jų struktūra ir apimtys. Tiesioginės užsienio investicijos, investicijų įgyvendinimas. Investicijų politikos šalies agrariniame sektoriuje prioritetinės kryptys ir vertinimas. Investicijų įgyvendinimas. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Agrarinė reforma yra nuosavybės santykių transformavimo rezultatas. Dėl šio proceso keičiasi ūkio ir kapitalo struktūra.
Svarbiausias šios reformos tikslas - kuo skubiau restruktūrizuoti žemės ūkį. Restruktūrizavimą suprantame ne vien kaip esamos gamybinės, technologinės, organizacinės bei valdymo struktūros tobulinimą, bet ir pačios struktūros keitimą, naujų šakos plėtojimo prioritetų nustatymą. Nustatyti prioritetai turi būti paremti nuosekliu agrarinės ir prekybos politikos priemonių įgyvendinimu, šių sričių investicijų skatinimu.
Lietuvai reikia stipraus žemės ūkio. Bet toks jis bus, tik konkuruodamas rinkose. Valstybė nedelsdama privalo imtis racionalaus ir diferencijuoto lėšų skyrimo kaimui. Juk vienokios valdžios paramos reikia mažą sklypą turinčiam, kitokios – stambiam ūkininkui ar bendrovei, dar kitokios – iš kaimo verslo gyvenančiam žmogui. Vieni turi sulaukti socialinės paramos, kiti – pagalbos prekiniam ūkiui stiprinti ir dalyvauti rinkoje. Ne mažiau svarbi ir trečioji kaimo raidos kryptis – su žeme susijusių smulkių verslų plėtotė.
Lietuvai įstojus į ES, žemdirbiams atsirado galimybė gauti kompensacines išmokas pagal Kaimo plėtros plano priemones bei ES struktūrinių fondų paramą, kuri administruojama pagal Lietuvos 2004 – 2006 m. Bendrojo programavimo dokumente numatytas Kaimo plėtros ir žuvininkystės prioriteto priemones. 2004 metais pradėta teikti nauja paslauga – ūkio ekonominio gyvybingumo vertinimas ir pirkimo dokumentų rengimas. Per 2004 metus buvo įvertintas 22 ūkių ekonominis gyvybingumas ir parengti 4 pirkimo konkurso dokumentai

Darbo tikslas: išanalizuoti investicijų į Lietuvos žemės ūkį būdus ir svarbą.
Darbo uždaviniai:
1. Atskleisti žemės ūkio investicijų esmę ir būtinumą;
2. Charakterizuoti valstybės investicijų į žemės ūkį politiką;
3. Išanalizuoti užsienio investicijų apimtis, ES struktūrinių fondų lėšų įsisavinimo problemas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis56.49 KB
Autoriusinga
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJ. Kirstukas
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zemes ukio investiciju politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 4 Klasė/kursas
  • J. Kirstukas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą