Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Teisinės valstybės samprata (5)

Teisinės valstybės samprata (5)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Tema. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo aktualumas ir naujumas. Darbo struktūra. Teisinės valstybės samprata. Termino "valstybė" reikšmė. Teisinės valstybės idėja ir raida. Pagrindiniai teisinės valstybės požymiai. Valstybės elementas - tauta. Tęstinė tauta. Tautinio suvereniteto idėja. Valstybės suverenitetas. Vidinis suvereniteto aspektas. Išorinis suvereniteto aspektas. Valstybės elementas - teritorija. Valstybės elementas - valdžia. Du teisinės valstybės modeliai. Formalusis modelis. Turiningasis modelis. Socialinis modelis. Dviejų teisinės valstybės modelių palyginimas istorinės raidos požiūriu. Išvados.

Ištrauka

Tema. Teisinės valstybės samprata: pagrindiniai požymiai- teisinės valstybės samprata, tai tema aktuali šiuolaikinėje teisinėje visuomenėje, kadangi visi teisės subjektai turėtų žinoti kokias savybes turi valstybė, kokias funkcijas ji atlieka, kokią vietą valstybėje užima tauta, teritorija, valdžia.
Darbo tikslas. 1. Sužinoti kokie yra teisinės valstybės pagrindiniai bruožai.
2. Suvokti kokią svarbą turi tauta, teritorija ir valdžia valstybės vaidmenyje.
Darbo uždaviniai. 2.1. Išanalizuoti teisinės valstybės vaidmenį visuomenėje.
2. 2. Apibudinti teisinės valstybės požymius.
2.3. Suvokti teisinės valstybės svarbą.
Darbo aktualumas ir naujumas. Darbo aktualumas grindžiamas tuo, kad kiekvienoje srityje yra susiduriama su valstybe ir jos dalimis. Medžiaga galėtų būti naudinga tiems, kurie toliau nagrinės teisinės valstybės požymius.
Darbo struktūra. Darbą sudaro titulinis lapas, turinys, įvadas, dėstomoji dalis(teorinė), išvados, literatūra, vadovo atsiliepimai. Įvade kalbama apie darbo tikslus, metodus, aktualumą. Dėstyme kalbama apie valstybę, jos sandarą, funkcijas. Išvadose pateikti darbo rezultatai.
Teisinės valstybės teorijos ir praktikos atsiradimas turi pakankamai ilgą istoriją. Daugelis teisinio valstybingumo idėjų pasireiškė jau antikiniame pasaulyje, o teoriškai teisinės valstybės koncepcijos ir idėjos buvo tobulinamos perėjimo iš feodalizmo į kapitalizmą ir atsiradusios naujos socialinės – politinės santvarkos sąvokomis. Visuomenę seniai domina teisinės valstybės sukūrimo idėja, kuri gali būti įgyvendinama pertvarkant politinę sistemą, vykdant optimalią teisinę reformą, keičiant požiūrį į teisę kaip visuomenių santykių reguliuotoją. Norint sukurti teisinę valstybę, pirmiausiai reikia pasiekti aukštą politinio ir teisinio sąmoningumo lygį, būtiną žmonėms aktyviai dalyvauti politiniame, kultūriniame visuomenės gyvenime. Taip pat reikia, kad piliečiai įgytų patirties ir kompetencijos sąmoningai tvarkyti valstybės ir visuomenės reikalus. Todėl svarbu politiškai ir teisiškai šviesti visuomenę. Būtina stipri teisinė tvarka, nepažeidžiamas teisėtumas ir konstitucingumas. Teisinė valstybė nesusilieja su visuomene arba su kitomis visuomeninėmis politinėmis organizacijomis. Ji turi specifinių, taip pat bendrų valstybės požymių ir bruožų ( viešąją valdžią, veikia kaip visų visuomenės sluoksnių atstovas, turi specialų valdymo ir prievartos aparatą, susidedantį iš įvairių institucijų ir organizacijų, susijusių bendrais sudarymo ir funkcionavimo principais. Aparatui išlaikyti nustatomi mokesčiai ir sudaromas biudžetas). Teisinė valstybė turi teisinių priemonių sistemą rinkos ekonomikai operatyviai valdyti, visuomeniniams santykiams efektyviai veikti. Į ekonomiką, politiką, kultūrą, mokslą, socialinį gyvenimą reikia diegti tikrosios demokratijos principus. Taip pat būtina kiek įmanoma tobulesnė teisės sistema. Valstybinės institucijos, turinčios atitinkamus įgaliojimus, atsižvelgdamos į savo kompetenciją, leidžia norminius teisės aktus ir auklėjimo, skatinimo arba įtikinimo būdais užtikrina jų įgyvendinimą, o būtinais atvejais taiko ir prievartą. Teisinei valstybei kurti ir funkcionuoti reikia pilietinės visuomenės. Iš sudedamųjų dalių išskiriami universitetai, bažnyčia, šeima, verslininkų susivienijimai ir kita. Visi junginiai yra santykiškai savarankiški ir nepriklausomi nuo valstybės. Pilietinė visuomenė yra civilizacijos ir tolesnės raidos garantas. Teisinės valstybės kūrimas susijęs su žmogaus ir piliečio teisių ir laisvių užtikrinimu, valstybės atsakomybe piliečiams ir piliečių atsakomybe valstybei nuosekliai laikantis įstatymų reikalavimų. Valstybinės įstaigos, visuomeninės organizacijos, kolektyvai, teisėsaugos institucijos turi stiprinti įstatymų autoritetą ir tiksliai juos vykdyti. Darbe plačiau panagrinėsiu teisės ir valstybės sąveiką, bei teisinės valstybės ypatumus ir bruožus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis29.89 KB
AutoriusBrigita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasNovikovienė
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisines valstybes samprata (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą