Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Politinių režimų samprata

Politinių režimų samprata

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Valstybės formos sąvoka. Politinio režimo sąvokos reikšmė apibūdinant valstybę. Valstybės valdymo forma. Valstybės sandaros forma. Valstybė kaip teisės kategorija. Politinio režimo sąvoka. Jo reikšmė apibūdinant valstybę. Teisės sampratos santykis su politiniu režimu. Teisinio reguliavimo metodo ryšys su vyraujančia teisės samprata ir politiniu režimu. Demokratinis politinis režimas. Nedemokratiniai politiniai režimai. Išvados.

Ištrauka

Politinio režimo sąvoka svarbi ne tik politologijai, bet ir įvairiems kitiems mokslams: teisės mokslui apskritai, ypač konstitucinei teisei, net filosofijai. Su demokratijos, demokratinio režimo sąvoka susiduriame itin dažnai, tačiau šios sąvokos prasmė yra perdaug plati, kad būtų galima ją apibrėžti vienareikšmiškai. Tad neatsitiktinai demokratijos idėja, būdama viena iš svarbiausių, pamatinių šiandieninio pasaulio idėjų, kartu išlieka ir viena labiausiai diskutuojamų temų. Taip pat ir nedemokratiniai politiniai režimai, šiandien jau bebaigiantys nueiti nuo politinės arenos, svarbūs ne tik kaip istorinių tyrinėjimų objektas. Jų nagrinėjimas svarbus valstybės mokslui, nes gali padėti suprasti tam tikrų politinių procesų, vedančių prie demokratijos žlugimo priežastis ir mechanizmus. Politikos mokslų ir konstitucinės teisės srityje šie tyrinėjimai padeda kurti tam tikrus valstybės bei jos teisės modelius, kurie yra pajėgūs užtikrinti žmogaus teisių ir laisvių apsaugą.
Šiame darbe aptariama politinio režimo sąvoka, šios mokslo kategorijos vieta valstybės teorijoje, jos reikšmė visapusiškai apibūdinant valstybės formą. Taip pat apibūdinamos atskiros politinių režimų rūšys, daugiausia dėmesio skiriant demokratiniam režimui, kuris šiandien yra labiausiai paplitęs, nors ir ne vienodai išsivystęs. Tai daroma tam tikru aspektu paliečiant teisės mokslų požiūrį į šiuos klausimus ir lyginant šį požiūrį su politikos mokslo klasikų pažiūromis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis28.65 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasRomualda Balkevičienė
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Politiniu rezimu samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 19 puslapių 
  • Utenos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Romualda Balkevičienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą