Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Karinės globalizacijos įtaka nacionaliniam saugumui

Karinės globalizacijos įtaka nacionaliniam saugumui

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Globalizacijos samprata. Globalizacijos formos. Nacionalinis saugumas. Karinė globalizacija. Karinės globalizacijos istorija. Karinė galia. Jungtinių Amerikos Valstijų vaidmuo karinėje globalizacijoje. Naujosios grėsmės saugumui. Karinės globalizacijos ir naujųjų grėsmių tarpusavio ryšys. Karinės globalizacijos pasekmės valstybės saugumui. Nacionalinė saugumo strategija. Nacionalinis gynybos organizavimas. Gynybos priemonių gamyba. Išlaidos karinėms reikmėms. Išvados.

Ištrauka

"Tol kol tęsis šiandieninė politika, valstybės saugumas išliks "nacionaliniu" tik teorijoje".


Šiuolaikiniame pasaulyje globalizacija įgauna vis didesnį pagreitį bei neišvengiamai paliečia kiekvieną žemės kampelį, o tuo pačiu ir kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Apie globalizaciją, jos formas mes galime skaityti įvairiuose kontekstuose: nuo laikraščių straipsnių iki mokslinių tyrinėjimų.
Šių dienų pasaulyje vykstantys globalūs procesai skatina iš naujo persvarstyti ir nacionalinio saugumo sampratą. Apkritai, tiek pati globalizacija, tiek ir saugumas yra ganėtinai sudėtingi procesai, tačiau šiandieniame mūsų gyvenime šios dvi temos yra vienos iš aktualiausių.
Dažniausiai kai kalbama apie saugumą, ypač nacionalinį, tai įprastai ši tema glaudžia siejasi su karine jėga. Pastarųjų metų įvykiai, keliantys grėsmę šalių saugumui, vis labiau priverčia atkreipti dėmesį į karinę globalizaciją - vieną iš globalizacijos formų - bei pasvarstyti, kaip ji veikia šiandieninį valstybių saugumą.
Šiame darbe svarbiausiasis tikslas yra išsiaiškinti karinės globalizacijos įtaką valstybiniam arba nacionaliniam saugumui ir ar iš tiesų nacionalinis saugumas šiandieniame pasaulyje yra daugiau teorinis dalykas.
Darbe iškeltiems tikslams pasiekti suformuluoti šie uždaviniai:
Pristatyti įvairių autorių globalizacijos koncepcijas.
Apibrėžti nacionalinio saugumo sampratą.
Apibūdinti karinę globalizaciją.
Supažindinti su naujo pobūdžio grėsmėmis.
Apibūdinti nacionalinio saugumo sritis, kurias veikia karinė globalizacija.
Minėtasis darbo tikslas ir jo sąlygoti uždaviniai išryškina ir pagrindinį šio darbo objektą – nacionalinį saugumą.
Teorinėje kursinio darbo dalyje yra pateikiama susisteminta medžiaga, surinkta iš įvairių informacijos šaltinių apie globalizaciją ir nacionalinį saugumą. Siekiant kuo vaizdžiau bei suprantamiau pateikti informaciją, darbe buvo panaudoti grafinis paveikslėlis bei susistemintos lentelės.
Šiame darbe daugiausiai remtasi D. Held, A. McGrew, Joseph S. Nye ir B. Buzano darbais. Darbe pateikti statistiniai duomenys paimti iš Stokholmo taikos problemų tyrimo instituto (SIPRI) internetinio puslapio.
Šis kursinis darbas yra sudarytas iš penkių dalių. Pirmajame skyriuje yra pristatoma globalizacija bei įvairios jos formos.
Antroji dalis yra skirta supažindinti apskritai su saugumu ir konkrečiai su nacionaliniu saugumu bei jų sampratomis.
Trečiajame skyriuje yra pristatoma karinė globalizacija bei jos istorija. Šioje dalyje taip pat kalbama apie karinės globalizacijos institucinę struktūrą bei valstybių padėtį šioje srityje.
Ketvirtoje dalyje plačiau kalbama apie tai, kas verčia šalis saugotis globaliame amžiuje ir apie naujai iškilusias grėsmes nacionaliniam saugumui.
Paskutiniojoje, penktoje, šio darbo dalyje yra kalbam apie nacionalinio saugumo sritis, kurias įtakoja karinė globalizacija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai26
Dydis106.12 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Karines globalizacijos itaka nacionaliniam saugumui [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2006-05-16 IP: 213.190.36.10
    VD sako

    Neblogai :)..

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 23 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą