Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Politologija>Lietuvos regioninė politika

Lietuvos regioninė politika

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos nacionalinės regioninės politikos teisiniai pagrindai ir instrumentai. Nacionalinės regioninės politikos samprata. Nacionalinę regionų ekonomikos politiką reglamentuojantys teisės aktai. Institucinė regioninės politikos įgyvendinimo sistema. Regioninės politikos įgyvendinimo priemonės. Vertikalūs nacionalinės regioninės politikos instrumentai ir priemonės. Horizontalūs nacionalinės regioninės politikos instrumentai ir priemonės. Europos sąjungos regioninės politikos, regioninės plėtros ir struktūrinės priemonės esančios Lietuvos stojimo į Europos sąjungą sutartyje. Europos sąjungos regioninę politiką reglamentuojantys teisės aktai. Lietuvos regioninė klasifikacija pagal NUTS principus. Europos sąjungos struktūrinių fondų valdymo sistema Lietuvoje. Vadovaujanti institucija. Mokėjimo institucijos. Tarpinės institucijos. Įgyvendinančios institucijos. Projektų atrankos komitetas. Priežiūros komitetas. Interreg iniciatyva. Nacionalinė regioninė politika apskričių lygmenyje. Lietuvos regionų plėtros planai ir regionuose vykdomi pagrindiniai projektai ir programos. Regionų ir savivaldybių plėtros iniciatyvos. Išvados.

Ištrauka

2002 metais buvo sudaryta ir priimta ilgalaikė "Lietuvos ūkio (ekonomikos) plėtotės iki 2015 metų strategija". Į šią strategiją įeina ir "Regionų ekonomikos plėtotės iki 2015 metų strategija". Jos pagrindinė paskirtis-subalansuoti Lietuvos ūkio plėtotę regionų aspektu, siekiant tolygaus visų regionų ekonomikos plėtojimo ir jų ekonominės bei socialinės sanglaudos. Regionų ekonomikos plėtotės strategija parengta vadovaujantis Lietuvos Respublikos regioninės plėtros įstatymu ir Europos Sąjungos teisės aktais, reglamentuojančiais regioninę politiką. Europos Sąjungos regioninė politika yra viena iš svarbiausių viešosios politikos sričių, kuriai tenka apie trečdalį viso šios sąjungos biudžeto.
Regioninė politika Lietuvoje buvo suvokta ir pradėta formuoti tik paraginus Europos Sąjungai. O teritoriniai ekonominio ir socialinio išsivystymo skirtumai Lietuvoje gana ryškūs ir dar gali didėti. Jiems sumažinti reikalinga reali regioninė politika. Kadangi tai yra nauja sritis Lietuvos politikoje, ji susiduria su problemomis. Iš pradžių buvo klaidingai ir nevienareikšmiškai suprantama pati regioninės politikos sąvoka (kaip ES struktūrinių fondų panaudojimo sąlyga). Tik 2001 metais priėmus Nacionalinės plėtros planą, ši problema buvo išspręsta-suderinta su Europos Sąjunga Lietuvos ekonominės plėtros ir investicijų infrastruktūra.
Naujos redakcijos Regioninės politikos įstatyme buvo išdėstytas modernus regioninės poltikos suvokimas - kalbama apie savarankiškas regioninės plėtros priemones, kurios galėtų būti finansuojamos iš savivaldybių ir galbūt iš valstybės biudžeto. Tačiau jo diegimą apsunkina tai,kad trūksta regioninių veikėjų iniciatyvų ir nėra planavimo tradicijų nei vietinės, nei centrinės valdžios lygmeniu.
Taigi mano kursinio darbo tikslas: išanalizuoti Lietuvos regioninę politiką.
Tikslui pasiekti numatomi sekantys uždaviniai:
• apžvelgti Lietuvos nacionalinės regioninės politikos teisinius pagrindus;
• aprašyti institucinę regioninės politikos įgyvendinimo sistemą;
• išanalizuoti regioninės politikos įgyvendinimo priemones;
• apibendrinti Lietuvos ir ES bendrą regioninę politiką;
• apžvelgsiu regioninę politiką apskričių lygmenyje;
• bendrai aptarsiu kas yra vykdoma savivaldybių lygmeniu.
Rašydamas darbą rėmiausi aprašomuoju - analitiniu metodu.
Rašydamas darbą pagrinde rėmiausi įstatymais, Vyriausybės nutarimais, bei apskričių internetiniais puslapiais.
Nagrinėjant Regioninę politiką reglamentuojančius teisės aktus, svarbūs buvo Lietuvos Respublikos bendrasis programavimo dokumentas 2004-2006, bei Rėgioninės plėtros įstatymas, kadangi pastarasis nustatė regioninės politikos tikslus ir uždavinius, politikos įgyvendinimo ir priežiūros institucinę struktūrą bei regioninės politikos instrumentus. Įstatymas pateikia pagrindines regioninės politikos formavimo kryptis, taip pat pateikia Lietuvos pasiruošimo narystei Europos Sąjungoje programą bei Vidutinio laikotarpio ūkio raidos strategiją.
Analizuodamas ES struktūrinių fondų valdymo sistema Lietuvoje, rėmiausi Lietuvos Respublikos bendrasis programavimo dokumentas 2004-2006.
Rašydamas apie Lietuvos regioninę klasifikaciją pagal NUTS principus, rėmiausi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2001 m. gegužės 16 d. nutarimu dėl Europos nacionalinės apskaitos sistemos įgyvendinimo.
Analizuodamas lietuvos nacionalinę regioninę politiką, apskričių lygmeniu, rėmiausi apskričių innternetinėse svetainėse esančiais regionų plėtros planais. Kuriose galėjau rasti atskirų regionų plėtros prioritetus, tikslus ir uždavinius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPolitologijos kursinis darbas
KategorijaPolitologija
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai20
Dydis49.78 KB
AutoriusMikas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Mokytojas/DėstytojasDr. R. Rekašius
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos regionine politika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą